Vystrčil (ODS): Senát dnes nejspíš schválí tři zákony, týkající se opatření spojených s koronavirem

09.04.2020 15:39 | Zprávy
autor: PV

Senátoři dnes projednají tři zákony, které se týkají opatření spojených s koronavirem. Jsou si vědomi, že situace je závažná a pomoc je třeba zajistit co nejrychleji. Proto je pravděpodobné, že veškeré připomínky budou senátoři podávat prostřednictvím návrhů doprovodných usnesení. Dalších 15 zákonů ze Sněmovny se bude projednávat příští týden.

Vystrčil (ODS): Senát dnes nejspíš schválí tři zákony, týkající se opatření spojených s koronavirem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Při přípravě programu dnešní schůzce jsme vycházeli z osmnácti návrhů zákonů, které projednávala Poslanecká sněmovna tento týden. Tyto zákony jsme pragmaticky rozdělili na dvě skupiny – 3 zákony, které vyžadují neprodlené projednání, které nesnese odkladu a 15 zákonů, které lze aplikovat poté, co budou schváleny, později například v polovině nebo na konci dubna. Senátoři měli na studium 3 zmíněných zákonů pouze jeden den. Zvláště v případě kompenzačního bonusu to nebylo vůbec jednoduché, protože tento zákon doznal zásadních změn a nebyl přijat ve vládní podobě, ale ve formě komplexního pozměňovacího návrhu. Zabývali jsme se také tím, jakým způsobem zákony máme projednat, když ‚hoří ‘ – lidé potřebují okamžitou pomoc, živnostníci jednorázovou pomoc, další čerpat příspěvky na péči, dětské přídavky, zaměstnavatelé zdravotně postižených odpovídající podpory. To znamená, ať chceme nebo nechceme, musíme toto zohlednit a dohodli jsme se, že připomínky k zákonům budeme realizovat pomocí přijetí doprovodných usnesení, ve kterých sdělíme, co je podle nás špatně. Následně vláda, s využitím legislativní nouze, může zákony ještě znovu opravit. Další jednání o patnácti zákonech se bude konat příští týden ve čtvrtek a bude probíhat standardně. Na závěr bych chtěl poděkovat všem občanům ČR, jak krizi zvládáme a za celý Senát popřát požehnané Velikonoce,“ sdělil předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Írán

Válka už začala, to nezmění nikdo. Co by ale podle vás bylo teď nejlepší východisko nebo nejlepší scénář, když ten současný považujete za průšvih?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

9:15 Vích (SPD): Svět bez garancí - Hormuz, válka a nutnost spoléhat se na sebe.

Napětí mezi Íránem, USA a Izraelem se v posledních dnech proměnilo v otevřený ozbrojený konflikt.