Vystrčil (ODS): Těžší je být laskavý

11.02.2019 16:03

Protože to na konci roku většinou nestíhám, snažím se vždy ještě během ledna a někdy i února nového roku vyřídit poslední resty kam často patří i různé návštěvy.

Vystrčil (ODS): Těžší je být laskavý
Foto: Archiv senátora
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

V souvislosti s tím, se v rámci debat přirozeně dostáváme k našim plánům a cílům a říkáme si, co považujeme pro daný rok za nejdůležitější, nejzajímavější apod. Kromě reálných projektů, jako jsou například stavby nebo naplánované organizační změny se pak člověk přirozeně dostane k debatám o zdraví, štěstí a také čím dál častěji k mezilidským vztahům.

Někde jsem na konci minulého roku napsal, že mým předsevzetím pro rok 2019 je dělat věci, které mají smysl. Později jsem potom byl při jedné z debat upozorněn, že můj pohled na to, co má smysl je, řekněme, příliš materialistický a že určitě má také smysl, pokud budu více děkovat a chválit.

Tak jsem se rozhodl, abych v tom nezůstal sám, že Vám to ještě při začátku roku také pro jistotu přetlumočím. Být laskavý a uznalý k druhým je totiž kolikrát mnohem těžší než být kritický, přísný a neúprosný. Být laskavý a uznalý k druhým má však určitě velký smysl, kultivujeme tím okolí i sami sebe.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Rozhodli jsme se oslovit další dopravce

12:54 Sviták (SLK): Rozhodli jsme se oslovit další dopravce

Od neděle 15. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny př…