Vystrčil (ODS): Voda, sucho, kůrovec

01.09.2018 16:46

Všichni cítíme, že na Vysočině a nejen na Vysočině je příliš velké sucho. Jednou z možností je, že budeme dlouze debatovat, čím je sucho způsobeno a do jaké míry člověk svým chováním a způsobem života způsobil klimatické změny, které zažíváme.

Vystrčil (ODS): Voda, sucho, kůrovec
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil

Druhou možností pak je, že skutečně začneme například koncepčně pracovat s vodními zdroji a promyšleně zachycovat vodu v krajině.

Dlouhodobě jsem přesvědčen, že v boji proti suchu nebo naopak přívalovým dešťům nebo třeba i přemnoženému kůrovci musí být stát a státní aparát v první linii a jít příkladem.

Od toho si stát a státní instituce platíme, aby v případech, kdy jde o naši další budoucnost a existenci, rychle a rozhodně konaly.

Jestli budeme nadále jenom přihlížet, jak nám dešťová voda padající na státní či krajské silnice, střechy státních budov nebo všechna možná veřejná parkoviště apod. bez užitku a využití nějakou strouhou nebo kanalizací odtéká, může se stát, že jednou budeme mít vody skutečně nedostatek.

Jestli nebudeme proti kůrovci postupovat organizovaně a pomáhat i malým soukromým vlastníkům lesů s jejich napadenými porosty, můžeme se dočkat poměrně rychlého konce smrkových lesů a po nich zbylých holin.

Senát sice není výkonným orgánem, ale opakovaně se snažíme na tyto pro budoucnost zásadní problémy, vládu a další odpovědné instituce upozorňovat. Bohužel zatím se zdá, že zajímavější než řešení problémů je hledání viníků a s tím spojené nekonečné diskuse.

Miloš Vystrčil, krajský zastupitel, senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Horník: Svoboda se nemá protrpět, ale bránit. A hlavně ji žít

22:49 Senátor Horník: Svoboda se nemá protrpět, ale bránit. A hlavně ji žít

Na konferenci „30 let svobody“ se téměř třicítka výrazných osobností ve Valdštejnském paláci podělil…