Wiche (Piráti): Rád bych, aby se do politiky vrátila slušnost, rozvaha a otevřenost

12. 8. 2020 17:48

Komentář na facebookovém profilu ke kandidatuře do zastupitelstva Kraje Vysočina

Wiche (Piráti): Rád bych, aby se do politiky vrátila slušnost, rozvaha a otevřenost
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Dětství jsem prožil v malé vesnici Radostín na Vysočině a venkov mě dost bavil. Byla to taková klasika – hry na vojáky, indiány, voda, les a pohoda. Pak jsme se přestěhovali do Havlíčkova Brodu a já tady jako jeden z prvních začal jezdit na skateboardu a vymýšlel jsem s kamarády nové sporty, třeba variace na tehdy exotický squash. Na střední jsme založili punkovou kapelu, se kterou jsme se dobře bavili a motali v předsametovém undergroundu. V tom jsem pokračoval i na VŠE v Praze. Měli jsme dobrou partu a dodnes se rádi scházíme.

Pak to vzalo rychlý průběh, přišla Sametová revoluce a změna poměrů. Začali jsme si sami pořádat koncerty a festivaly – dělali jsme hned v roce 1990 Lipnici, která se po legendárním vystoupení Václava Havla v roce 1988 nějaký čas nekonala. Do toho svobodné volby a nové možnosti. Zkusil jsem si rok v rakouském Linci, pak přišla svatba, dcera, práce v průmyslové firmě, skoro 15 let v bankách, jako ekonom ve zdravotnictví a posledních 5 let jsem pracoval na Krajském úřadě, kde jsem měl na starosti partnerské regiony, regionální rozvoj a evropské fondy.

Po posledních sněmovních volbách ve mně rostla celková nespokojenost s politikou na celostátní i místní úrovni. Vadili mi předražené městské zakázky a uvadající kulturní život. Proto jsem se rozhodl přidat k havlíčkobrodským Pirátům a zapojit se aktivně do politického dění. Do zastupitelstva jsem se sice nedostal, ale působím ve Finančním výboru a zapojil jsem se i do krajského expertního týmu v oblasti ekonomiky a financí, která je mi profesně nejblíž. Rád bych, aby se do politiky vrátila slušnost, rozvaha a otevřenost vůči občanům, protože bez nich by žádní politici nebyli.

Jiří Wiche - kandidát do zastupitelstva Kraje Vysočina

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němcová (ODS): Ministr skončil, prý byl moc slušný. Premiér zůstává, protože je ...?

10:41 Němcová (ODS): Ministr skončil, prý byl moc slušný. Premiér zůstává, protože je ...?

Komentář na facebookovém profilu k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha