Z iniciativy AntiCovid týmu vznikne tým nezávislých odborníků

20.10.2021 20:33 | Tisková zpráva

Z iniciativy AntiCovid týmu koalice SPOLU vzniká tým nezávislých odborníků, který bude k dispozici současnému i nadcházejícímu vedení ministerstva zdravotnictví.

Z iniciativy AntiCovid týmu vznikne tým nezávislých odborníků
Foto: KDU-ČSL
Popisek: AntiCovid tým SPOLU - Bohuslav Svoboda (ODS), Vlastimil Válek (TOP 09) a Marek Výborný (KDU-ČSL)

Tým bude připraven odborně konzultovat plán dalšího postupu boje proti pandemii Covid-19 a jeho členové jsou připraveni jednat se současnými experty vlády a ministerstva zdravotnictví.

Úkolem odborného týmu bude konzultovat postup vlády především z odborného, ale také nezávislého a objektivního, hlediska. Jeho členy budou odborníci, kteří nejsou spojeni se žádnou politickou stranou.

Tým se bude skládat výhradně z odborníků z akademické sféry, vědy a odborných institucí. Jeho kompletní složení zveřejníme během příštího týdne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Na takováto gesta není vhodná doba

22:06 Mračková Vildumetzová (ANO): Na takováto gesta není vhodná doba

Reakce na předání ocenění dosavadním hejtmanům Karlovarského kraje.