Za Jihočechy 2012 bude ve volbách kandidovat řada známých osobností

25.02.2016 17:36

Předseda politického hnutí Jihočeši 2012 Pavel Hroch se novinářům poprvé oficiálně představil jako leader tohoto uskupení pro podzimní krajské volby.

Za Jihočechy 2012 bude ve volbách kandidovat řada známých osobností
Foto: red
Popisek: Jihočeši 2012

Na tiskové konferenci v Českých Budějovicích vystoupili také další členové Rady hnutí Jihočeši 2012 Michal Doktor, Martin Maršík a Pavel Dvořák. V průběhu besedy její účastníci hovořili o přípravě na volby do krajského zastupitelstva a diskutovalo se rovněž o dalších tématech, jako je hospodaření Jihočeského kraje, dopravní obslužnost, školství či financování sportu.

„Jsme hnutí, které se v jižních Čechách stalo stabilním prvkem politické scény,“ zdůraznil Pavel Hroch, předseda Jihočechů 2012. „Velmi mě těší, že podle předvolebních průzkumů bychom už nyní v krajských volbách získali asi 13 procent hlasů. Na druhou stranu je to velice zavazující vůči voličům. Tři a půl roku, během nichž pracujeme v krajském zastupitelstvu jako nejsilnější část opozice, se snažíme naplňovat náš program, který jsme vyhlásili před minulými volbami.“

Na kandidátce hnutí Jihočeši 2012 pro podzimní volby se stejně jako před čtyřmi lety objeví řada představitelů měst i obcí stejně jako další známé osobnosti. Vedle Pavla Hrocha, Michala Doktora, Martina Maršíka a Pavla Dvořáka to bude například písecká starostka Eva Vanžurová, zakladatel hnutí Jihočeši 2012 advokát Luboš Průša z Písku, dále dlouholetý starosta Strakonic Pavel Vondrys, starosta Mirovic Zdeněk Bárta a místostarostka  Trhových Svinů Věra Korčaková. Chybět však nebudou ani nové tváře, třeba starosta Křemže Josef Troup.

„Zatím jsme vybrali pouze leadera, další pořadí na kandidátce stanoveno není,“ zdůraznil Pavel Hroch. „Definitivní podobu kandidátky pro krajské volby budeme znát koncem května, nejpozději na začátku června.“

Pavel Hroch (53) stojí v čele hnutí Jihočeši 2012 od jeho založení před čtyřmi lety. Po minulých volbách se stal členem krajské samosprávy a působí v jejím kontrolním výboru. Od roku 2002 je starostou Kovářova na Písecku, který pod jeho vedením zvítězil v soutěži Vesnice roku ČR a získal i evropské ocenění za rozvoj venkova.

V krajských volbách před čtyřmi lety Jihočeši 2012 získali 14,57 procenta hlasů, což jim vyneslo devět mandátů v zastupitelstvu Jihočeského kraje.

Snahou Jihočechů 2012 je především vrátit krajskou politiku ze zákulisí zpět do veřejného prostoru, rozbít současnou koalici ČSSD a KSČM, která kraj rovnoměrně a dostatečně nerozvíjí, zvýšit průhlednost veřejných zakázek zadávaných Jihočeským krajem apod.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dýčka (ČHNJ): Co týden vzal

11:17 Dýčka (ČHNJ): Co týden vzal

Události uplynulých dní očima Zdeňka Dýčky.