Zábranský (Piráti): Bývalý fond na podporu čínské medicíny dluží městu téměř 1,4 milionu

14.03.2023 6:37 | Tisková zpráva
autor: PV

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila výpověď z nájmu Nadačnímu fondu pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra z prostor v Opletalově ulici. Důvodem je dlouhodobé nehrazení nájemného, celkový dluh přesáhl 1 347 000 korun.

Zábranský (Piráti): Bývalý fond na podporu čínské medicíny dluží městu téměř 1,4 milionu
Foto: Piráti
Popisek: Adam Zábranský

Stalo se tak na návrh radního hl. m. Prahy pro majetek a transparentnost Adama Zábranského, který si v souladu s volebním programem stanovil narovnávání pro město nevýhodných nájemních smluv na nebytové prostory jako jednu ze svých priorit.

„Nájemce na výzvu k uhrazení dlužné částky nereagoval, hlavní město tedy věc ani nemohlo řešit jinak. Nevidím však ani důvod pro to, aby lukrativní prostory za snížené nájemné využíval nadační fond, jenž dlouhodobě nevykazuje žádnou společensky prospěšnou činnost. Aktivity fondu celkově vyvolávají řadu otázek. Praxe, kdy se změní nájemce i předmět jeho působení, ale zvýhodněná nájemní smlouva zůstává, je z mého pohledu také problematická,“ vysvětluje radní hl. m. Prahy Adam Zábranský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ančincová (Piráti): Jako zákonodárci máme měnit pravidla pozitivně a motivačně

22:31 Ančincová (Piráti): Jako zákonodárci máme měnit pravidla pozitivně a motivačně

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny ČR 17. dubna 2026 k návrhu poslanců na vydání zákona, který…