Zábranský (Piráti): Pražské Výstaviště utajuje informace, které má povinnost zveřejňovat

07.06.2018 17:01

Městská společnost Výstaviště Praha, a.s. porušuje zákon o registru smluv. Nezveřejňuje totiž důležité informace o uzavíraných smlouvách, ačkoliv jí to zákon ukládá.

Zábranský (Piráti): Pražské Výstaviště utajuje informace, které má povinnost zveřejňovat
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

I když se v médiích nyní nejvíce řeší bourání staré horské dráhy, pražské Výstaviště nabízí ještě zajímavější příběhy. Třeba to, komu, kolik a za co tato městská akciovka Výstaviště vlastně platí.

Pražští Piráti pomocí projektu Hlídač státu zjistili, že Výstaviště Praha, a.s., společnost, jejímž jediným akcionářem je hlavní město Praha, ve více než 95 % případů nezveřejňuje hodnotu smluv, které uzavírá. To je přitom v rozporu se zákonem.

„Zákon o registru smluv ukládá povinnost zveřejňovat hodnoty smluv. Výjimkou jsou případy obchodního tajemství, což může být legitimním důvodem u několika procent smluv, ale ne u drtivé většiny. Výstaviště pouze hospodaří s majetkem města a mělo by být transparentní,“ kritizuje předseda pirátského klubu v pražském zastupitelstvu Adam Zábranský.

„Od zajištění kurzů bruslení, přes bezpečnostní služby po nájemní smlouvy na nebytové prostory, všude částky chybějí. Přitom není žádný důvod, proč by zrovna tato informace měla být utajena. Jak může veřejnost kontrolovat hospodárné nakládání s penězi města, když neví, kolik a za co utrácí jejich akciové společnosti? Postup Výstaviště považujeme za nepřijatelný,“ říká Zábranský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): NATOME - rozmístění sil NATO na Blízkém východě

22:33 Vítová (ANS): NATOME - rozmístění sil NATO na Blízkém východě

Americký plán je tedy jasný: zcela nebo částečně nahradit americké jednotky v Iráku jednotkami evrop…