Zábranský (Piráti): Pražský magistrát poskytl Wikipedii tisíce fotografií

15.05.2019 9:41

Odbor komunikace a marketingu pražského magistrátu souhlasil s uvolněním více než šesti tisíc fotografií pro internetovou encyklopedii.

Zábranský (Piráti): Pražský magistrát poskytl Wikipedii tisíce fotografií
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Mezi pražským magistrátem a zástupci Wikipedie (spolkem Wikimedia Česká republika, který se zabývá propagací encyklopedie) se uskutečnilo několik vzájemných jednání a schůzek. Celou věc zastřešil bývalý wikipedista a dnes radní hlavního města Prahy - Adam Zábranský.

Jedná se o fotografie představitelů hlavního města Prahy (Rady hl. m. Prahy) a dále rozsáhlý soubor fotografií z rekonstrukce věže Staroměstské radnice. Fotografie podrobně dokumentují všechny fáze rekonstrukce, např. obnovu orloje, výměnu hodin na věži, obnovu kaple, vitráží i restaurování soch.

„Díky tomu budou moci dobrovolní editoři Wikipedie lépe ilustrovat stávající články o Praze a psát nové. Wikipedie je v první desítce nejnavštěvovanějších webových stránek v České republice i v sousedních zemích. Existuje v řadě jazyků; i turisté, kteří do Prahy přijíždějí, z ní čerpají informace. Proto chceme, aby mohla být Praha dostatečně v rámci encyklopedie reprezentována,“ uvedl radní Zábranský.

Fotografie z rekonstrukce jsou umístěny aktuálně v příslušné kategorii na obrazovém serveru Wikimedia Commons, který internetová encyklopedie využívá ZDE.

Fotografie představitelů města byly nahrány již v únoru 2019 a umístěny do článků o jednotlivých zástupcích metropole ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Zelený úděl a zelení gardisté

9:59 Bašta (BOS): Zelený úděl a zelení gardisté

Historie se občas opakuje. Je současná "uhlíková Grétina stopa" něco nového, nebo zde již v minulost…