„Zároveň je ale v plánu spousta návrhů, se kterými se ztotožňujeme. Za velké riziko považujeme, že se z něho stane pouhý další cár papíru, kterým se budeme chlubit například před evropskými institucemi, abychom dosáhli na dotace. Klíčová je tak realizace plánu. Institut plánování a rozvoje chce v Praze zavést projektové řízení, kdy je u jednotlivých zadání mimo jiné jasně určená zodpovědná osoba, časový harmonogram a finanční náročnost. O to se snažíme od doby nástupu do funkcí a kdyby se tento způsob řízení města podařil prosadit, jednalo by se o velký úspěch,“ pokračuje Adam Zábranský.
Piráti navrhli do Strategického plánu zařadit několik nových opatření, jako je například zavedení participativního rozpočtování na úrovni hlavního města a podpora tohoto procesu na městských částech, sdílení učebních materiálů vytvářených učiteli v pražský školách, využívání moderních výukových metod jako je třeba používání aplikace Duolingo pro výuku jazyků, zavedení svobodného software na školách či výraznější podporu otevřených dat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV