Zachariaš (KSČM): Řešme skutečné problémy

23.06.2016 5:30

Zprávy, které dostáváme, jsou mnohdy velmi alarmující a trochu nám připadají jako černá kronika. Podle ministra financí Babiše je ohrožen chod Policie ČR. Snad právě proto, aby „zabránil“ kolapsu, zveřejnil Radim Jančura na svých žlutých autobusech mobilní kontakty premiéra Sobotky a ministra Chovance.

Zachariaš (KSČM): Řešme skutečné problémy
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Člověk by si řekl, jakpak se pan podnikatel k těmto telefonům dostal?

Neetický kousek, který Jančura předvedl, je opravdu špatným přínosem k vnímání demokracie v našem státě. Jsou však i problémy, které je třeba řešit skutečně urychleně. Poslední průzkumy ukázaly, že každý pátý senior žije v obavách a strachu. Jaký počet seniorů prožívá týrání, není oficiálně možné vyčíslit. Statistiky Policie ČR nám říkají pouze ta čísla, která mohou dostat vzhledem k nahlášeným případům. V loňském roce bylo nahlášeno 475 případů fyzického či psychického násilí. Podle akademických odhadů žije ve strachu téměř každý pátý senior. Senioři často kvůli své ochotě pomoci podivným lidem, kteří zazvoní u jejich bytů, přicházejí o značné peníze. V loňském roce statistiky zaznamenaly, že šlo téměř o 26 milionů korun. Násilí se nevyhýbá ani domovům pro seniory. Stačí, když je senior natolik bezmocný a nedokáže se sám najíst. Pokud se toto stává v zařízeních, kde je lhostejný personál, odnese talíř i s jídlem. Proto se i v těchto zařízeních setkáváme s podvyživenými seniory. Jedná se především o neregistrované domovy, kde staří lidé žijí v naprosto nevyhovujících podmínkách.

Měli bychom se snažit, aby senioři věděli, kam se mohou obrátit, komu zavolat o pomoc, když vlastní rodina není po ruce. Každý z nás jednou prožije své stáří a lidé, kteří celý život pracovali, si zaslouží žít svůj život v klidu a pokoji. Právě proto mě udivují spory, kterými dnes vládní koalice „baví“ občany. Určitě by bylo prospěšnější zabývat se tématy, která je třeba bezprostředně řešit.

Filip Zachariaš, předseda OV KSČM Vyškov a kandidát do Zastupitelstva Jihomoravského kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům

21:46 Votava (ČSSD): Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k zákonu o dani z digitálních služeb