Zahradil (ODS): Přichází řada na další generaci, tu normalizační

01.08.2022 10:06 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám

Zahradil (ODS): Přichází řada na další generaci, tu normalizační
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Bývalý europoslanec ODS Jan Zahradil

Že v čele současného žebříčku prezidentských preferencí jsou aktuálně právě Andrej Babiš a Petr Pavel, má svoji historickou logiku. Havel, Klaus a Zeman, to byli všechno “šedesátkoví” lidé (ač Havel o něco starší). V té dekádě se nadechli, v ní se definitivně zformovali.

Teď přichází řada na další generaci, tu normalizační. Protože normalizace 70. a 80.let je neoddělitelnou součástí našich dějin. A Babiš i Pavel tu dobu výstižně charakterizují, každý po svém: jeden bezpáteřní pézetkář, druhý přizpůsobivý lampasák. Jejich tehdejší členství v KSČ dávno nebylo výrazem nějakého světonázoru, ale čistě poukázkou ke kariéře. O jejich flexibilitě svědčí i to, jak bez problémů propluli změnou režimu, v 90. letech se chytili nových šancí a nastoupili cestu k úspěchu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Podle vás je prezident apolitický?

Podle vás dělá vláda z prezidenta lídra opozice, ale neudělal ho on sám, když prohlásil, že bude zřejmě obhajovat jako protiváha této vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hoffmannová (Piráti): Rajchl mne označil za blázna a schizofrenika

22:33 Hoffmannová (Piráti): Rajchl mne označil za blázna a schizofrenika

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci kolegů poslanců na přiznání, že se poslankyn…