Zahradil (ODS): Zaznamenáníhodné výrony "dezinfománie"

20.05.2024 15:14 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k tažení proti "dezinformacím"

Zahradil (ODS): Zaznamenáníhodné výrony "dezinfománie"
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Minulý týden opět došlo, po jistém útlumu, k několika zaznamenáníhodným výronům "dezinfománie". Jde o neklamný důkaz, že s blížícími se volbami (nyní evropskými, ale v budoucnu jistě i dalšími) se bude tento paranoidní trend zjevovat opakovaně. Takže:

1) Prezident Pavel při jmenování nového ministra Ženíška neopomněl zdůraznit, že to není "jenom" ministr pro vědu, výzkum a inovace, ale také pro "strategickou komunikaci" a "boj s dezinformacemi". Prezident pravil, že události, které se v našem okolí dějí, ukazují na zhoubnou moc dezinformací. Škoda, že neupřesnil, které události v našem okolí měl na mysli (snad atentát na slovenského premiéra?). Pokud pan Ženíšek vezme tento apel za svůj a začne vytvářet nová schémata, týmy a programy, bude třeba zbystřit pozornost.

2) Piráti v rámci eurokampaně představili jakýsi svůj dvanáctibodový plán na boj proti dezinformacím, to doprovozeno fotkou, připomínající se vším všudy nějaký studentský revoluční výbor. Je vůbec zajímavé a hlavně znepokojivé sledovat, jakým vývojem Piráti procházejí - od původní nevázané party internetových anarchistů až k současné podobě sekty nesnášenlivých ideologických regulovčíků.

3) Zjevilo se nám cosi jako obdoba "Milionu chvilek", říká si to "Český prostor" a hystericky to volá po nové legislativě, nové úřední koordinaci a novém financování boje s dezinformacemi. Tato aktivita je doprovázena peticí, na níž neomylně najdeme jména notorických petentů (Halík, Rejžek, Hutka), tzv. expertů, co se rozhodli dezinfománií živit (Nutil, Kartous, Alvarová) a zmatených drama queens (za všechny Sommerová). Vše hodlají korunovat demonstrací 31. 5., o jejíž náplni nebudiž pochyb.

4) Byla publikována zpráva Ministerstva vnitra o extremismu, jejíž některé pasáže nelze interpretovat jinak, než jako snahu označkovat kritické hlasy obecně jako "antisystémové", "přiznivce kremelského režimu", oběti "dezinformací" a "konspiračních teorií" atd.

Proto považuji za užitečné do omrzení opakovat, jaké lobbyistické zájmy a jakých skupin za tímto tažením zpravidla stojí:

  1. zájem médií hlavního proudu o legislativní regulaci mediálního trhu neboli omezení konkurence
  2. zájem státní i nadstátní byrokracie včetně silových složek o nárůst vlastních pravomocí a rozpočtů
  3. zájem nevládního sektoru a tzv. expertů o přísun veřejných i soukromých peněz na projekty, výzkumy, strategie, kampaně a konference
  4. zájem části politiků na dehonestaci svých oponentů

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Proč nikdo neřeší nákup tanků bez výběrka?

Dobrý den, schvalujete nákup tanků, který vláda plánuje? Mě překvapuje, že nikdo neřeší, že nákup probíhá bez výběrového řízení. Podle mě to zavání korupcí nebo minimálně plýtvání veřejnými penězi, protože když není výběrko, jak se ví, že jde pro nás o ten nejvýhodnější nákup?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …