Zahradil: Vládní servilita vůči Bruselu začala

19.02.2014 17:01 | Zprávy

ODS je konstruktivní opozicí, je ochotna podpořit rozumné kroky vlády, jako tomu je např. při řešení ukrajinské krize.

Zahradil: Vládní servilita vůči Bruselu začala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

Pro evropskou politiku vlády to však neplatí. Pouhý den po vyslovení důvěry se vláda přihlásila k fiskálnímu paktu, odmítla tzv. Klausovu výjimku a pan premiér se hned zítra jede symbolicky „nahlásit“ do sídla EU. Tuto vládní servilitu vůči Bruselu nemůžeme a nebudeme podporovat.

1.   Demonstrativní přihlášení vlády k fiskálnímu paktu je pouhým ideologickým gestem a navíc důkazem vládní schizofrenie – opatření, která vláda odmítá na národní úrovni (finanční ústava), je ochotna si nechat nadiktovat z Bruselu. Vláda tím pouze dokazuje, že je kdykoliv ochotna se vzdát dalších vlastních pravomocí ve prospěch evropských institucí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: ODS

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Víc věcí spojuje, než rozděluje

17:24 Hřib (Piráti): Víc věcí spojuje, než rozděluje

Piráti představili nový volební spot, který má ukázat, že Česko není rozdělená země plná nepřátelstv…