Zahradník (ODS): Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě?

29.03.2014 10:20

Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě? Podle informací z dnešních Lidových novin ano.

Zahradník (ODS): Chce ministr Brabec převzít odpovědnost za experiment na Šumavě?
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Zahradník z ODS

Ministerstvo životního prostředí, v jehož čele stojí, schválilo Plán péče o Národní park Šumava. Ten podle mých informací vychází z návrhů ekologických aktivistů. Námitky, které v připomínkovém řízení předkládaly šumavské obce, byly zamítnuty. Byl odmítnut i návrh Plánu péče, který v závěru roku 2013 připravila správa národního parku Šumava a nad kterým bylo dosaženo široké shody vedení parku, obou krajů a v neposlední řadě i velké většiny šumavských obcí.

Ekologickým aktivistům se znovu daří pokračovat v gigantickém experimentu, který na území národního parku Šumava započal za ministra Bursíka. Kam takový experiment vedl, jak vypadá ona kýžená „divočina“, vidí dnes návštěvníci Šumavy v podobě tisíců a tisíců uschlých stromů. Otázkou ovšem je, zda pan ministr může přes veškerou snahu odpovědnost za tento experiment a za obrovské škody, které může způsobit, opravdu převzít. Národní park Šumava byl zřízen nařízením vlády České republiky a proto je vláda jediným orgánem, který může se vší odpovědností o Národním parku Šumava rozhodovat.

Vyzývám proto pana předsedu vlády Bohuslava Sobotku, aby zařadil projednání situace v Národním parku Šumava na jednání vlády a aby vláda rozhodla o tom, zda bude Poslanecké sněmovně předložen zákon o Národním parku Šumava, zda součástí tohoto zákona bude i zónace a v jaké podobě bude nakonec Plán péče schválen.

Obce na Šumavě a hlavně jejich obyvatelé očekávají, že pro jejich rozvoj v budoucích letech budou stanoveny jasné mantinely a že se jejich osud nedostane do rukou ekologických aktivistů.

Jan Zahradník,
expert ODS pro životní prostředí

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…