Zajíčková (ODS): Obce mají ke svým školám nejblíže, musí převzít odpovědnost

10.12.2023 14:14 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.

Zajíčková (ODS): Obce mají ke svým školám nejblíže, musí převzít odpovědnost
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková

Za deset let vzrostl objem financí rozpočtové kapitoly školství ze 138 miliard na 265 miliard korun. Přitom se zvyšuje podíl žáků, kteří nedokážou zvládnout ani jednoduché úkoly - na učňovských oborech tvoří tuto skupinu žáků 60 %, dvakrát tolik, než před 20 lety.

Právě tito žáci budou obtížněji hledat zaměstnání a Česko to bude stát desítky miliard. Namísto, aby do systému sociálního přispěli, budou na něm závislí. 

Důvodů je samozřejmě více, roli sehrál třeba Covid, opět se ale ukazuje, že klíčem ke kvalitnímu vzdělávání v nezvykle decentralizovaném školství nejsou peníze samotné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Je zřejmé, že Andrej Babiš podvedl prezidenta republiky

19:11 Fiala (ODS): Je zřejmé, že Andrej Babiš podvedl prezidenta republiky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dotacím pro Agrofert.