Zajíčková (ODS): Praha 5 zve na výstavu Česko-baltské století

25.01.2022 21:24

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 16 října.

Zajíčková (ODS): Praha 5 zve na výstavu Česko-baltské století
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková

„Československo v prosinci 1921 uznalo nezávislost tří pobaltských zemí a záhy následovalo navázání diplomatických styků. Výstava mapuje sto let vzájemné spolupráce a často i podobného osudu, který jsme s Lotyšskem, Litvou a Estonskem sdíleli,“ říká radní MČ Praha 5 pro zahraniční vztahy David Dušek, který nad výstavou převzal záštitu společně se starostkou Renátou Zajíčkovou.

Výstava připomíná zásadní milníky a příběhy vzájemné spolupráce, které k sobě mají mnohem blíž, než si možná dokážeme uvědomit.

„Je důležité zejména v dnešní době ukazovat, co nás v rámci Evropy spojuje. Žijeme ve světě, který je prezentován jako konfrontační a stále rozdělený, ale realita je jiná.  Věřím, že to ukazuje právě výstava Česko – baltské století, a že řadu lidí příjemně překvapí,“ dodává starostka Renáta Zajíčková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: Nechceme nouzový stav stále prodlužovat

10:57 Ministr Rakušan: Nechceme nouzový stav stále prodlužovat

Jedno z důležitých opatření, které umožní zvládat uprchlickou vlnu bez nouzového stavu. Vláda schvál…