Zálom (Svobodní): Buďme ve střehu. Jinak se příští generace budou divit

31.12.2020 22:13

Komentář na facebookovém profilu k podmiňováním svobody vakcinací proti koronaviru

Zálom (Svobodní): Buďme ve střehu. Jinak se příští generace budou divit
Foto: Archiv LZ
Popisek: Luboš Zálom, lídr koalice Svobodných a Soukromníků, Středočeský kraj
reklama

Svobodní odmítají zvýhodňování očkovaných i znevýhodňování neočkovaných. Očkování má být zcela dobrovolným rozhodnutím každého jednotlivce. Jde o výsadně soukromou záležitost, kterou by neměl být člověk nucen nikomu odhalovat či dokonce zdůvodňovat.

Luboš Zálom: “Je naprosto nutné, abychom od samého začátku hlasitě odmítli jakoukoliv představu, že chodit do restaurace, jezdit MHD nebo nakupovat v samoobsluze jsou nějaké výhody, kterých se nám dostane odměnou za to, že se necháme očkovat. Nesmíme dopustit vytváření nějakých občanů druhé kategorie. Tím bychom otevřeli dveře příšerným vyhlídkám: nemáš očkování? Nedostaneš u banky účet, telefonní společnost ti zruší smlouvu, nedostaneš penzi.

Anketa

Co byste popřáli Janu Hrušínskému do nového roku?

hlasovalo: 16036 lidí

Pokud bychom žili ve svobodné společnosti, samozřejmě by dávalo smysl, aby si každá soukromá firma určila, zda chce jako součást smluvního vztahu vyžadovat jakýsi očkovací průkaz. Jsem si jistý, že naprostá většina firem by nic takového nevyžadovala. Restaurace chce prodávat jídlo a vytáčet pivo, ne lustrovat své zákazníky. Současná doba je však vymknutá z kloubů a stejně jako jsou ve vrcholných pozicích státu nalezlí zapřísáhlí nepřátelé svobody, kteří si implicitně nebo výslovně přejí jakousi zdravotní totalitu, stejný druh lidí obsadil kanceláře CEO pojišťoven, bank, telekomunikačních společností - a tento mocensko-ekonomický komplex je schopen vytvářet politiku mimo kontrolu občanů. Jinak řečeno, zavést totalitu, která tady ještě nebyla.

Ano, soukromé firmy mají právo na smluvní svobodu, stejně jako na ni mají právo jednotlivci - ale jestliže CEOs mamutích firem jsou vesměs nepřátelé svobody, ke svým postojům vychovaní a vzdělaní na prestižních univerzitách (jak je Ayn Randová nazývala, college-bred savages, barbaři vychovaní na univerzitách), do jaké míry můžeme hájit jejich svobodu vybrat si, že bankovní účet dostane jen ten, kdo je očkován proti covidu? Je to zásadní rozpor.

Buďme ve střehu. Jinak se příští generace budou divit, jak snadno jsme se vzdali svobody - stejně jako my nemůžeme uvěřit, jak snadno se lidé vzdali svobody před sedmdesáti či devadesáti lety.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

12:01 Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

Likvidace následků a vyšetřování příčin havárie na řece Bečvě v září minulého roku je až do dnešních…