Zapletal (ANO): Kdo tlačí na soudkyni Královou v kauze „Nagyová“?!

04.06.2015 11:13

Nepravomocný výrok soudkyně Králové o úplném zproštění viny Jany Nečasové-Nagyové ve známé „vyzvědačské“ kauze je naprosto nepochopitelným a absurdním verdiktem.

Zapletal (ANO): Kdo tlačí na soudkyni Královou v kauze „Nagyová“?!
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Zapletal, zastupitel za hnutí ANO v Uherském Hradišti

Soudkyně svým rozhodnutím popřela vlastní, minulý rok vydaný trestní příkaz, kdy se bez veřejného líčení pokusila kauzu „Nagyová“ rychle smést ze stolu a Janě Nagyové udělila roční podmínku se čtyřletým odkladem.

Zaráží mě, že až na několik výjimek mezi novináři (Martin Fendrych, Erik Tabery) nebylo toto skandální rozhodnutí ostře glosováno a téměř nikdo z novinářské obce si nepoložil otázku: Nezbláznila se soudkyně Králová? Nepokusil se ji někdo ovlivnit a „motivovat“?!

Co si mají občané myslet o výrocích soudu, kdy stejný soudce nejprve rozhodne nějak, aby to vše o rok později popřel?! Následně soudkyně Králová „schovává“ výrok soudu za důvody, které nemůže sdělit, neboť obsahují tajné skutečnosti. Takže, pustit ven dehonestující odposlechy na veřejnost mohla, ale samotné rozhodnutí soudu ne?

Olomoucké Vrchní státní zastupitelství předložilo celkem 84 důkazů a přesto soudkyně ani nezapochybovala. Sledování Radky Nečasové bylo protokolováno jako sledování, ale vlastně žádným sledováním ve skutečnosti nebylo. Byla to ochrana, o níž ovšem chráněná osoba nevěděla. Bílá není bílá. Žijeme asi v Matrixu. Je to síla. Otevřeně, je to odporné. Je to obrovská blamáž justice a zároveň nesmírné rozčarování.

(Nejen) novináři by se měli snažit hledat příčiny, vedoucí soudkyni k tak skandálnímu výroku. Měli by pátrat, zda neexistuje možnost, otevřeně si to přiznejme, vydíratelnosti soudkyně Králové. Měli by se více zajímat o šílený „právnický byznys“ megaadvokátní kanceláře Tomáše Sokola, která v poslední době zaznamenala několik velmi těžkých soudních porážek a potřebuje nutně vítězství ve sledované kauze. Sokolův extrémně výdělečný byznys s pohledávkami chudáků je za zenitem a vrabci na pražských střechách, cvrlikající si o Sokolově úzkém propojení s přerovským exekutorským „miliardářem“ Tomášem Vránou a (jeho?) továrnou na likvidaci dlužníků s dvěma stovkami zaměstnanců, která ročně zvládne desítky tisíc exekucí, tuší, že zlatá gründerská léta exekučního odírání nenávratně končí.

Demokracie je křehká, sice snese ledacos, ale opakované soudní výroky typu „kauza Nagyová“ nebo „kauza Nečesaný“ ji v očích běžných občanů nevratně poškozují. To chceme?

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…