Zaremba (DSSS): Olympiáda je svátkem všech

06.01.2014 13:15 | Zprávy

Blížící se zimní olympiáda v ruském Soči vzbuzuje emoce. Emoce dvojí - sportovní a politické.

Zaremba (DSSS): Olympiáda je svátkem všech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ota Zaremba, olympijský vítěz a člen DSSS

Emoce sportovní jsou emoce správné a před každým vrcholným sportovním podnikem stejné. Sportovci a jejich týmy podřizují vše, i osobní život, jednomu jedinému cíli. Být v dějišti olympiády, postavit se na start a odvést ten nejlepší výsledek pro sebe a pro svou zemi. Je to svátek sportu a lidské pospolitosti.

Nadcházející olympiáda vzbuzuje ještě před svým začátkem i emoce politické. Je to především tzv. západní demokratický svět, který už delší dobu vznáší své námitky. Nejdříve ty obligátní, že olympiáda bude zbytečně drahá. Jako by jiná olympiáda byla levná. Jenže olympiáda v západním světě je důkazem prosperity dané země, ale ruská olympiáda je megalomanský podnik, který může být financován jen díky ruské ropě a plynu. Ale poslední dobou „západní demokraté“ přitvrdili. Začínají nenápadně poukazovat na to, aby západní státníci nejeli na oficiální zahájení her.

Jako důvod si k tomu vybrali ruský zákon, který podle nich diskriminuje homosexuály. Jenže tento zákon pouze koriguje homosexuální projevy a propagandu na veřejnosti. Zákon nijak neomezuje občany v jejich sexuální orientaci, ale chce zabránit tomu, aby ruská média a ulice byly ušetřeny nechutností a perverzností. Pak do toho ještě smíchali trest vězení skupině ruských punkerek, které znesvětily církevní objekt a urazily náboženské cítění všech ruských věřících.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: DSSS

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

V čem jste pomohli rodinám?

V programu tvrdíte, že je stát přátelský k rodičům. Můžete mi sdělit, v čem přesně? Podle mě jste pro rodiny s dětmi neudělali nic dobrého. Max. jste nepatrně zvýšili rodičovskou, ale ani tu jste nezvýšili všem, kdo na ní mají nárok.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Začarovaný kruh s emisními povolenkami

8:02 Peštová (ANO): Začarovaný kruh s emisními povolenkami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možnému stěhování Třineckých železáren do zahraničí…