Žatec trápí hlodavci. Město zajistí deratizaci, občané mohou pomoci

18.08.2020 7:34 | Zprávy
autor: PV

Obrovské množství hlodavců, především hrabošů, obtěžuje a trápí v posledních týdnech obyvatele Žatce, nejvíce si stěžují lidé ze sídliště na Jihu a přilehlých lokalit rodinných domů.

Žatec trápí hlodavci. Město zajistí deratizaci, občané mohou pomoci
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.

Město Žatec nemůže vyřešit příčinu problému – tedy to, že přemnožení hlodavci po posekání obilí hledají potravu v ulicích. Řeší ale to to, co je v jeho silách a možnostech, například proběhne deratizace. Pomoci mohou i sami občané.

První významná pomoc ze strany obyvatel spočívá v tom, že nebudou tyto jedince krmit! I to se kupodivu děje… A potom, že budou dávat pozor na své děti, aby na uhynulá zvířata nesahaly. A také na psy, není vhodné je těly hlodavců krmit… „Sběr mrtvých zvířecích těl ve městě probíhá pravidelně, ne vše je ale možné sebrat najednou,“ ujistila vedoucí odboru místního hospodářství a majetku Martina Donínová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Co myslíte tou spravedlností?

,, Pláčete nad Ukrajinou? Nad Irákem? Nad Libyí? Nad Sýrií? Nad Venezuelou? Neplačte, spravedlnost si cestu najde.“ To jste napsal. Co myslíte tou spravedlností? A myslíte, že na válce ve válce je něco spravedlivé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Poskoci současného režimu

11:02 Prokšanová (KSČM): Poskoci současného režimu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu symbolů komunismu.