Zdechovský (KDU-ČSL): Jak pitomý Brusel zase zakázal slevy na kojeneckou stravu

10.01.2016 16:56

Lobby některých farmaceutických firem si nedá pokoj ani v čase vánočním či novoročním. Výživa pro kojence je údajně drahá, protože (čti zlý) Brusel na ně zakázal slevy.

Zdechovský (KDU-ČSL): Jak pitomý Brusel zase zakázal slevy na kojeneckou stravu
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Alespoň to na nás křičí headline článku na Novinky.cz. Skutečně však má Brusel v úmyslu dělat lidem takové schválnosti, že chce, aby ceny potravin byly pro nejmenší děti co nejvyšší?

Samozřejmě, že to není pravda a proto jsem se v tomto článku rozhodl vyvrátit jeden euromýtus. Skutečnost je trochu jiná, než nám předkládá zmiňovaný článek a titulek by měl správně znít „Brusel podpořil kojení oproti nezdravé umělé stravě.“

Abych vše dostatečně vysvětlil, dodávám následující. Evropská unie rozhodně nechce co nejdražší kojeneckou stravu, aby tak krvácely peněženky starostlivých maminek. Ve skutečnosti unie však reagovala na to, že matky v porodnicích byly zaplaveny letáky a různými vzorky. Ukázalo se, že nejen ti dříve narození se stali obětí „šmejdských“ praktik.

Šmejdské praktiky některých se před ničím nezastaví

Některé farmaceutické firmy se neostýchaly snížit k takovému chování, které by člověk očekával právě od zmíněných šmejdů, a přesvědčovaly už v porodnici matky, že mají využívat předražených umělých náhražek dětské stravy formou slevových kuponů a vzorků, oproti přirozenému kojení. Takové klamavé jednání firem za účelem získání nových zákazníků považuji za naprostou nehoráznost, která nemůže být ponechána bez odezvy.

A jsem proto rád, že v této oblasti už byly podniknuty patřičné kroky. Evropská komise zasáhla na základě doporučení odborných společností a schválený byl zákaz slev na reklamy na kojeneckou stravu. U maminek, které nemohou z nějakého důvodu kojit, se to dá individuálně řešit a řeší se to. Všechna nařízení z Bruselu nejsou ideální. Ale v tomto případě postupoval naprosto správně. Kojení je a bylo a bude vždy zdravější jak umělá strava a na tom žádný článek farmaceutické firmy nikdy nic nezmění.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poláci vyhlásili boj stočeným tachometrům. A co Češi???
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

22:18 Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

Dějiny světa jsou od nepaměti dějinami válek, následného usmiřování a budování poničených hodnot a o…