Zdechovský (KDU-ČSL): Odmítám kritiku, že Evropská unie s uprchlickou krizí nic nedělá

14.10.2015 18:13

Brusel schválí stovky milionů korun na zvládnutí migrační krize.

Zdechovský (KDU-ČSL): Odmítám kritiku, že Evropská unie s uprchlickou krizí nic nedělá
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Evropský parlament dnes večer bude schvalovat navýšení peněz na pomoc se zvládnutím aktuální uprchlické krize, se kterou se Evropa potýká. Více peněz by měly dostat evropské agentury, které jsou zásadní pro řešení migrační krize, peníze půjdou také na pomoci zemím, do kterých míří syrští uprchlíci. Evropské agentury budou mít vyšší rozpočty především na navýšení počtu zaměstnanců, a to i přes závazek, že všechny evropské agentury a instituce mají počty zaměstnanců snižovat.

„Celkem tři sta milionů eur půjde podle návrhu navíc do Evropského fondu sousedství, ze kterého budou čerpat ty státy, do kterých přicházejí uprchlíci ze Sýrie, sto milionů eur půjde do Azylového, migračního a integračního fondu a 1,3 milionů euro půjde na navýšení pracovních míst v evropských agenturách jako je FRONTEX, EASO a EUROPOL,“ komentuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je členem rozpočtového výboru Evropského parlamentu.

Při řešení uprchlické krize pomáhají evropské instituce, které se problému věnují a nezanedbatelná je i finanční podpora. Zcela zásadní je práce agentury pro řízení operativní spolupráce na vnějších hranicích členských států EU s názvem FRONTEX, která má na starosti politiku hlídání společné hranice. Další agenturou významnou pro řešení uprchlické krize je Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu (EASO), který má na starosti rozvoj společného evropského azylového systému. Problematika uprchlické krize proto spadá i do její působnosti. Intenzivně posiluje spolupráci mezi státy v oblasti azylové politiky. Neméně důležitou evropskou agenturou zapojenou do řešení uprchlické krize je EUROPOL, tedy evropský policejní úřad, který dbá na bezpečnost uvnitř Evropské unie.

„Tyto peníze výrazně pomohou zlepšit zvládání uprchlické krize. Samozřejmě bude přísně kontrolováno jejich využití,“ uzavírá Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

6:03 Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

Kdo nás osvobodil? A komu to nemáme zapomenout? Snad nám ministryně Černochová napoví!