Zdechovský (KDU-ČSL): Počet pronásledovaných křesťanů loni vzrostl globálně o 30 milionů

19.03.2019 12:03 | Zprávy

Kardinál Dominik Duka a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, ELS) se při svém nedávném setkání shodli, že je potřeba začít systematicky řešit situaci pronásledovaných křesťanů ve třetích zemích.

Zdechovský (KDU-ČSL): Počet pronásledovaných křesťanů loni vzrostl globálně o 30 milionů
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Při schůzce byla domluvena další systematická spolupráce a větší koordinace aktivit. Europoslanec Zdechovský, který se problematice pronásledovaných křesťanů dlouhodobě věnuje, prosazuje zvýšení politického a ekonomického tlaku na státy, které dlouhodobě nedodržují lidská práva a náboženské svobody.

„Počet pronásledovaných křesťanů loni vzrostl globálně o 30 milionů a dnes je různým formám perzekuce vystaveno celosvětově na 245 milionů věřících. Se zájmem jsem si proto vyslechl, co ohledně této situace dělá Evropský parlament a také konkrétně pan europoslanec Zdechovský. Rozsah jeho aktivit mě překvapil, protože tuto stránku své činnosti nijak nemedializuje. Domluvili jsme se proto na dalším společném postupu a spolupráci,“ popisuje detaily schůzky kardinál Duka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Felcman (Zelení): Bojujeme za rozšíření ZUŠ pro liberecké děti

13:12 Felcman (Zelení): Bojujeme za rozšíření ZUŠ pro liberecké děti

Další budovu pro úředníky se rozhodla pořídit liberecká radnice. Tentokrát prosadila narychlo připra…