Zdechovský (KDU-ČSL): V Evropě kvete nekontrolovaný internetový hazard

25.11.2015 19:48 | Zprávy

V posledních třech letech vzrostl počet webových portálů umožňujících hraní hazardních her s nejasnou vlastnickou strukturou a sídlem mimo Evropskou unii.

Zdechovský (KDU-ČSL): V Evropě kvete nekontrolovaný internetový hazard
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) proto upozorňuje na možný nekontrolovaný únik daňových výnosů, netransparentnost a v neposlední řadě i ohrožení dětí.
„Internetový hazard představuje závažný celoevropský problém, který je třeba začít společně rychle řešit. V současné době jsou daňové úniky odhanuty bezpečnostními experty na miliardy eur ročně,“ říká europoslanec Zdechovský, který je členem výboru pro vnitřní bezpečnost a spravedlnost.

Problém musí řešit celá EU společně

Evropská komise podle eurokomisařky Elżbiety Bieńkowské rizika těchto webových portálů nebere na lehkou váhu a uvědomuje si nutnost společného postupu na úrovni Evropské unie, který by měl být dostatečně rychlý a důrazný. „Například v červenci 2014 Komise schválila doporučení, jejichž účelem je chránit spotřebitele i hráče a zabránit hraní hazardních online her dětem. Vyšla také nová směrnice o boji proti praní peněz vztahující se na poskytovatele služeb hazardních her v EU,“ uvádí eurokomisařka Bieńkowská některé příklady dosavadních opatření ze strany Evropské unie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nováková (TOP 09): Děti a školy nemohou dál čekat

4:31 Nováková (TOP 09): Děti a školy nemohou dál čekat

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství