Zelené povede do voleb na Liberecku právnička Věra Nováková

23.04.2017 18:02

Společnou kandidátku Strany zelených a Změny do parlamentních voleb povede za Liberecký kraj advokátka Věra Nováková z Jablonce nad Nisou. Mezi právníky nejde o neznámou tvář. V roce 2010 ještě jako státní zástupkyně sepsala otevřený dopis tehdejšímu ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi proti návratu Renaty Vesecké na pozici krajské žalobkyně v Hradci Králové. Otevřený dopis podepsalo přes dvě stě žalobců a po tomto vyjádření nedůvěry skutečně ke jmenování Renaty Vesecké nedošlo. Vesecká byla v době svého působení na Nejvyšším státním zastupitelství podezřelá ze zametání politicky citlivých korupčních kauz, ke konci roku 2010 byla na návrh ministra Pospíšila vládou odvolána.

Zelené povede do voleb na Liberecku právnička Věra Nováková
Foto: Zelení
Popisek: Zelení
reklama

Podruhé se Věra Nováková objevila v médiích poté, kdy sepsala podnět k trestnímu stíhání Martina Konvičky, mimo jiné za jeho výroky o mletí lidí na masokostní moučku.

Vstup do aktivní politiky chápu jako logický krok, pokračování ve snaze o spravedlivější svět, jen jinými prostředky. Ráda bych navázala na předchozí profesní zkušenost, která mi dala nahlédnout do systému zevnitř, poznat jeho nedostatky a nespravedlnosti. Chci se věnovat hlavně oblasti justice, sociálně-právní ochraně dětí a problémům spojeným s chudobou. Rozhodla jsem se pro Zelené, protože jsou pro mě jedinou věrohodnou stranou, která vnímá politiku jako odpovědnost, a to i ve vztahu k budoucím generacím.“

Kandidaturu Věry Novákové podpořil krajský šéf Zelených Josef Šedlbauer: „Jsem rád, že se nám daří pro politiku motivovat lidi se silným osobním příběhem a zárukou pevného postoje. Věra Nováková se dokázala vzepřít i v tak sešněrované organizaci, jako je soustava státního zastupitelství. Všichni vnímáme napětí mezi formální justicí a spravedlností, vydat se cestou spravedlnosti ale vyžaduje osobní zaujetí a statečnost. Naše lídryně má obojí.“

Vymezení proti alibistické politice bude hlavním motivem kampaně Zelených na Liberecku. „Politici dnes voličům podlézají, bojí se vyslovit cokoliv, co nemají předem schváleno týmem mediálních poradců. Zásadní, ale obtížná témata, jako jsou např. klimatická změna, zhoršující se situace nejchudších lidí nebo třeba i evropská integrace, se odsouvají. My chceme představovat alternativu pro voliče, kteří nechtějí volit zbabělce,“ dodává předseda Zelených v Liberci Jindřich Felcman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Tolik očekávaný centrální registrační systém kolabuje

16:42 Jurečka (KDU-ČSL): Tolik očekávaný centrální registrační systém kolabuje

Desetitisíce lidí se v pátek neúspěšně snažily zaregistrovat do Centrálního registračního systému, a…