Zelení: Pane Rakušane, dělejte pořádně svou práci!

20.5.2022 4:31 dop. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k chaotickému řešení uprchlické krize

Zelení: Pane Rakušane, dělejte pořádně svou práci!
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Pár metrů od Wintonovy sochy spí v otřesných podmínkách uprchlické děti, další rodiny byly přemístěny do stanů u výjezdu tunelu Blanka. Pomoc uprchlíkům na hlavním nádraží je i tři měsíce po začátku války stále na bedrech přetížených neziskových organizací a dobrovolníků. Vláda navíc jejich zkušenosti při organizaci pomoci a integrace nedokáže využít a navrhované změny zákonů s nimi nijak nekonzultuje.

Stát nezvládl od začátku nastavit pravidla přerozdělování uprchlíků mezi kraji a teď si je jednotlivé orgány přehazují jako horký brambor. A ministr Vít Rakušan, který je za to všechno zodpovědný, si na facebook dává patetické vzpomínky na Nicholase Wintona.

Navíc to může být ještě horší. Uprchlíci by nově neměli mít nárok na humanitární dávku v případě, že využívají bezplatné ubytování včetně celodenní stravy a poskytnutí základních hygienických prostředků. Opravdu tito lidé v nouzi nic jiného než jídlo a hygienické prostředky nepotřebují? Co léky, doprava, peníze na kauci, pokud se chtějí přestěhovat jinam, co třeba pleny a další potřeby pro děti? Zaděláváme na další a další problémy.

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35372 lidí

Přitom už 50 tisíc uprchlíků z Ukrajiny pracuje. Při průměrné mzdě 21 000 Kč odvádí tito uprchlíci do státního rozpočtu cca 500 milionů Kč měsíčně. Svou vlastní prací a svými odvody do státního rozpočtu "zaplatí" už nyní velkou část nákladů státu s pomoci uprchlíkům. Když jim dokážeme zajistit smysluplné ubytování a místa ve školkách a školách, tak jich bude pracovat ještě více.

Co dnes potřebujeme je profesionální práce státu, krajů a měst. Potřebujeme abyste naslouchali lidem z neziskovek, kteří uprchlíkům desítky let pomáhají a ví, co je potřeba. Potřebujeme, abyste na pomoc vyčlenili peníze a kapacity a nestálo to na dobrovolnících.

Co určitě nepotřebujeme jsou pokrytecké vzpomínky na Nicholase Wintona na facebooku. Pane Rakušane, dělejte namísto nich pořádně svou práci!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle je zač Ukrajina.“ V ANO přitvrdili. Mnohé vyděsí

9:47 „Tohle je zač Ukrajina.“ V ANO přitvrdili. Mnohé vyděsí

Opoziční poslanec Jiří Mašek z ANO má několik dotazů na předsedu vlády ohledně Ukrajiny. Má totiž zn…