Zelení: První spolupředsednictví v kraji si schválili liberečtí Zelení

12.12.2019 11:49

Liberečtí Zelení si zvolili nové vedení. V čele jejich místní organizace budou stát tzv. spolupředsedové – Jindřich Felcman a Radka Benešová.

Zelení: První spolupředsednictví v kraji si schválili liberečtí Zelení
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Na jednání liberecké základní organizace Zelených bylo rozhodnuto, že se přistoupí k modelu spolupředsednictví, jehož možnost využití si Zelení na svém posledním republikovém sjezdu schválili ve stanovách. Jde o model, který podporuje rovnější zastoupení obou pohlaví v politice. Již v minulých letech Zelení uplatňovali tzv. genderové pravidlo (tedy střídání žen a mužů) i při skládání kandidátních listin do jednotlivých voleb.

Na posty spolupředsedů byli zvoleni Jindřich Felcman a Radka Benešová. Jindřich Felcman vedl jako předseda liberecké Zelené od roku 2017, povoláním je právník specializující se na územní plánování a stavební zákon. Schválení spolupředsednictví komentuje pozitivně:

„Myslím, že zkušení muži toho napáchali v politice už dost. V minulosti to byla válka za válkou, dnes je to přehřívající se planeta a vysychající krajina. Přimíchání ženského elementu tak může být jen ku prospěchu.“
Radka Benešová je učitelkou a překladatelkou angličtiny a portugalštiny. V politice se nechce omezovat jen na lokální témata, naopak cítí, že i město Liberec by se mělo mnohem více zapojit do globálního boje proti klimatickým změnám:

„Liberec by měl co nejdříve začít nakupovat pro sebe a své organizace tzv. zelenou energii pocházející z obnovitelných zdrojů. Na svých budovách by měl také tyto zdroje, především fotovoltaické panely, instalovat. Právě veřejné instituce mohou takto výrazně podpořit rozvoj obnovitelné energetiky, která se už nyní stále zlevňuje a do budoucna tak může znatelně snížit příspěvek Česka v emisi skleníkových plynů.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Premiér Babiš bohapustě lže, covid-vakcíny jsou experimentální

22:21 Vítová (ANS): Premiér Babiš bohapustě lže, covid-vakcíny jsou experimentální

Na včerejší tiskové konferenci kvůli snaze vlády zavést povinné covid-očkování, vyzýval A. Babiš ne…