Pozemek mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů byl původně rezervován pro stavbu nové radnice. Pak ale za starostování Tomáše Chalupy Praha 6 plány změnila a chystala se postavit dům, z něhož by městské části plynuly příjmy za pronájem. V lednu 2009 vznikla za tímto účelem akciová společnost spoluvlastněná Prahou 6 a skupinou PPF. Později ovšem radnice od svých plánů ustoupila a souhlasila s tím, že PPF bude na pozemku stavět sama, když jí odprodala svůj podíl ve společnosti. „Proti prodeji podílu ve společnosti Vítězné náměstí jsme tehdy hlasitě vystupovali,“ uvádí k tomu Antonín Nechvátal, zastupitel za Stranu zelených. „Celá věc byla zastupitelům předložena na poslední chvíli a provázely ji značně podivné okolnosti. V první řadě jsme napadali nízkou cenu, kterou Praha 6 za akcie utržila.“
Z architektonické soutěže vzešel roku 2010 návrh kancelářské budovy, který výrazně přesahoval okolní zástavbu. Projekt, přezdívaný Lední medvěd (více ZDE), se setkal s hlasitou kritikou občanů městské části i zelených zastupitelů. Definitivní tečku mu učinilo soudní rozhodnutí z června 2014, podle kterého došlo při vydání územního rozhodnutí k protiprávnímu navýšení koeficientů zastavěnosti.
Developerská společnost Vítězné náměstí se roku 2016 transformovala ve společnost s ručením omezeným, jejími vlastníky se nyní staly skupiny Penta a Kaprain group. Od roku 2016 vede rovněž s Prahou 6 soudní spory – radnice neúspěšně vymáhá dlužné platby za věcné břemeno, investor naopak u soudu požaduje jejich snížení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV