Proto bude následující příběh znít jako absurdní sci-fi. V našem kraji se nachází zdroj pitné vody pro 140 tisíc lidí. Jezera v Uherském Ostrohu jsou pátým největším zdrojem pitné vody v České republice. Jejich znečištění by mohlo být katastrofální nejen pro občany Uherského Ostrohu, Uherskohradišťska a Zlínského kraje, ale i pro obyvatele Jihomoravského kraje, kteří z velké části tento zdroj využívají.
Ministr životního prostředí Brabec i současné vedení Zlínského kraje ale na zkušenosti předků i na občany kašlou, pro ně jsou důležitější tržby z těžby štěrku, které pak chtějí zapít při žízni zřejmě zmíněným štěrkem. Nebo si jen prostě říkají, že jich se to netýká, že u nich je pitné vody dost, nebo se chlácholí nesmyslnou lží, že balená voda v obchodech nikdy nedojde. Jak si jinak totiž vyložit to, že ministr i vedení kraje nedbají na analýzy a experty a schvalují těžbu štěrkopísku pouhých 500 metrů od prameniště pitné vody v Uherském Ostrohu. Odborníci poukazují na riziko znečištění zdroje při povodních či na možnost narušení jeho vydatnosti. Znečištění jezer je více než pravděpodobné, protože zdroj se nachází v záplavové oblasti. A co by taková velká voda mohla společně s těžbou napáchat? Zalít a znečistit zdroj pitné vody, což by bylo nenávratné. To vše kvůli těžbě na dvacet let.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV