Zelení nabízejí plán a zkušenosti na pomoc osiřelým dětem

16.09.2018 22:01

Strana zelených považuje pomoc bližním v nouzi za základní hodnotu evropské kultury, a proto podporuje pomoc alespoň padesáti dětem z uprchlických táborů, které přišly o rodiče.

Zelení nabízejí plán a zkušenosti na pomoc osiřelým dětem
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Podmínky těchto zařízení jsou pro děti bez rodičů zcela nevyhovující, Česká republika přitom má dostatečné kapacity na to, aby se o tyto děti postarala a ulehčila evropským zemím, které už situaci intenzivně řeší.

„Dostatek míst pro padesát dětí v urgentní situaci v Česku rozhodně dokážeme najít. Část kapacit mohou pokrýt dětské domovy v Praze a všímáme si také čím dál většího počtu rodin, které se hlásí, že by byly ochotné vzít si děti k sobě domů. V úterý se chystáme Radě hlavního města předložit návrh usnesení, ve kterém Praha nabídne koordinaci přijetí dětí a sdílení své praxe s integrací, zejména výborných zkušeností s integrací osob syrského původu,“ uvádí Ondrej Mirovsky, lídr pražské zelené kandidátky.

Při přijetí těchto dětí mohou pomoci i neziskové organizace, které mají také praxi s hledáním náhradních rodin a usnadňováním integrace. „Tvrdí-li Andrej Babiš, že je třeba starat se o místní děti, měl by především více podporovat pěstounskou péči a snadnější proces adopcí a vedle toho posilovat respekt k občanské společnosti. Dětské domovy by nemusely být plné, kdyby se vláda více zasadila o rozšíření a vyšší kvalitu náhradní rodinné péče,“ doplňuje Petra Jelínková, 2. místopředsedkyně Zelených.

V pomoci dětem, které ztratily rodinu ve válečných konfliktech a prošly si cestou do uprchlických táborů jen těžko představitelným strádáním, se chce angažovat řada českých rodin i rodin přistěhovalců, kteří se u nás již úspěšně integrovaly. Pěstounům i případným adoptivním rodičům musíme poskytnout podporu ze strany dětských psychologů a dalších odbornic a odborníků, kteří dětem pomohou vyrovnat se s traumatickými zkušenostmi, hladce se integrovat do české společnosti a zároveň si udržet kontakt se svou identitou.

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

  • SZ
  • Měníme klima v české politice!
  • městský radní

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

22:13 Peksa (Piráti): Český premiér nás okrádá o budoucnost. Zastavení dotací je reálná hrozba

Kvůli Andreji Babišovi hrozí České republice zastavení veškerých evropských dotací.