Zeman (PRO): Nizozemí již nebude poskytovat nelegálním migrantům „vstřícný“ azyl

28.05.2024 14:39 | Komentář

Nově se formující nizozemská vláda pod taktovkou vítěze voleb G. Wilderse (Strana pro svobodu - PVV) říká jasné ne nelegální migraci.

Zeman (PRO): Nizozemí již nebude poskytovat nelegálním migrantům „vstřícný“ azyl
Foto: Archiv Marek Zeman
Popisek: MUDr. Marek Zeman, MBA, místopředseda Strany PRO, odborný garant pro oblast zdravotnictví

Tuto vládu vytváří čtveřice stran spíše konzervativně -národoveckých, které se sice neshodnou na tom, aby Wilders jako vítěz voleb se stal nizozemským premiérem, ale zato jsou schopny se maximálně domluvit na odmítnutí „migračního paktu“ tak, jak jej schválila Evropská rada.

Partnery Wildersovy strany budou Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD), Nová společenská smlouva (NSC) a Agrární hnutí (BBB). Některé z těchto stran jsou označovány za krajně pravicové, jiné za populistické. Jednání probíhala více než šest měsíců a průlom přinesl teprve Wildersův příslib, že se nestane nizozemským premiérem. Lze očekávat, že se tato čtveřice stran bude alespoň částečně vymazovat pro evropské Zelené dohodě, tedy Green Dealu. Jeho největší podporovatel Frans Timmermans a jeho Strana práce, zůstal v poli poražených.

Nizozemsko tedy nehodlá pokrytecky označovat tzv. migrační pakt za začátek či první krok něčeho potřebného, tedy jako pozitivní záležitost, ale jasně říká, že nelegální migraci nebude připouštět a nové migranty okamžitě vrátí do místa, ze kterého překročili hranice- tj. například do Belgie, Německa, atd. Budou významně omezovat pobyt stávajících nelegálních migrantů a budou je vracet do místa původu. Nizozemsko se tak zařadí k zemím, které chtějí jasně zastavit nelegální migraci na své území a o nějakém přerozdělování nelegálních migrantů nebo placení „solidárního“ (povinného) příspěvku místo převzetí migranta.

Stačí se nebát, stačí jasně říci, že nelegální migraci zcela odmítáme a ne alibisticky kličkovat s tím, že jednou řekne ministr Rakušan, že migrační pakt je přínosný, pak se naši zástupci při hlasování o migračním paktu zdrží ve stylu „chytré Horákyně“, čemuž nikdo nerozumí. Nechme stranou tzv. „politickou korektnost“, spíše se dívejme na to, co naše země potřebuje. A Česká republika potřebuje být zemí navazující jednoznačně na své křesťanské tradice, evropskou kulturu postavenou na základech starověkého Řecka. A rozhodně nepotřebuje být pohlcena vlnou multikulturalismu a globalismu.

MUDr. Marek Zeman, MBA

místopředseda strany PRO, kandidát č.4 na kandidátce strany PRO Jindřicha Rajchla.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chmelík (TOP 09): Nová energetika – hurá, není co slavit

12:11 Chmelík (TOP 09): Nová energetika – hurá, není co slavit

V současné době je sdílení energie takové moderní a často zmiňované téma. Všichni se rozplývají nad …