Zeman (PRO): Pane ministře Válku, nechte nás žít

06.05.2024 11:51 | Komentář

Pan ministr Válek má novou iniciativu. Zdražit spotřební (nebo jinak nazvanou) daní sladké nápoje. Jsou prý zdraví škodlivé.

Zeman (PRO): Pane ministře Válku, nechte nás žít
Foto: Archiv Marek Zeman
Popisek: MUDr. Marek Zeman, MBA, místopředseda Strany PRO, odborný garant pro oblast zdravotnictví

V tom má jistě pravdu. Ale uvedený návrh, který prý má podporu čtyř z pěti koaličních stran (mimo ODS), je jen dalším vstupem do našich práv. I když jen prostřednictvím peněz. Nevím, kolik tím státní kasa získá, ale je to další stupínek k nesvobodě.

Stát nám prostě chce diktovat stále více, co smíme nebo nesmíme. Prostě dělej, co máš, my (vláda) to víme nejlépe. Za chvíli (a ta se blíží) bude stát říkat, kolik smíme jíst vepřového nebo hovězího masa či kolik smíme projet autem benzínu či nafty podle pravidel, která navozuje Green Deal. Nakonec některé státy již mají omezení v letecké dopravě na kratší vzdálenosti, to ovšem neplatí pro politiky.

Hezkým příkladem „úsporného režimu“ je pravidelné cestování Evropského parlamentu z Bruselu do francouzského Štrasburku. Jistě si každý může představit, co stojí přemístění více než sedmi set poslanců s jejich aparátem a kolik paliva nebo energie se na to spotřebuje. A také, co stojí provoz dvou sídel jedné instituce. Hodně.

Ať si každý zamete před vlastním prahem – v dobrém i ve zlém. Ale neberte nám naši svobodu se rozhodovat.

MUDr. Marek Zeman, MBA
místopředseda strany PRO
kandidát č. 4 kandidátky strany PRO Jindřicha Rajchla do voleb do EP

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šmarda (SOCDEM): Takže tvrdá reforma, tvrdá data

18:09 Šmarda (SOCDEM): Takže tvrdá reforma, tvrdá data

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodové reformě