Zemek (ČSSD): Volební podvod paní Drábové

11.09.2016 17:16

S blížícími se krajskými volbami jsou Střední Čechy doslova zaplaveny billboardy, kde hlavním motivem je vizážisty k nepoznání vyretušovaná tvář předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SUJEB) Dany Drábové. Ta se rozhodla své veřejné působení spojit s politickým hnutím STAN.

Zemek (ČSSD): Volební podvod paní Drábové
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD logo
reklama

Zde si však na prvním místě musíme položit otázku, jestli je vůbec možné, aby předsedkyně z principu apolitického a nezávislého úřadu, mohla propojovat svou činnost s jedním konkrétním politickým subjektem. Patrně na to asi nebude jasný právní výklad, ale pokud to není nepřípustné, je to minimálně neetické.

Druhá otázka zní, jestli po případném zvolení do krajského zastupitelstva může paní Drábová vykonávat obě funkce současně. Tady už je odpověď jednoznačná, nemůže. Ona sama v médiích prohlásila, že rozhodně nehodlá odejít ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Co z toho plyne? Je to klasický podvod na voličích, kdy předsedkyně SUJEB slouží pouze jako vějička na voliče, které láká s vědomím toho, že stejně v krajském zastupitelstvu pro ně pracovat nehodlá. Nezbývá než doufat, že na tento laciný trik občané Středočeského kraje nenaletí. Otázkou však zůstává, zdali je vhodné, aby paní Drábová dále zastávala funkci předsedkyně nezávislého státního úřadu a současně zcela nepokrytě pracovala pro jedno politické hnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Máme mít strach z šíření koronaviru?

5:35 Jurečka (KDU-ČSL): Máme mít strach z šíření koronaviru?

Komentář na facebookovém profilu k šíření paniky, kterou vyvolávají zprávy o koronaviru