Zemek (ČSSD): Zjednodušení podpory záchranných stanic pro handicapované živočichy

01.12.2015 20:09

Poslanec Václav Zemek v rámci projednávání státního rozpočtu na rok 2016 podal pozměňující návrh, který umožní jednodušší čerpání prostředků na podporu činnosti záchranných stanic pro handicapované živočichy.

Zemek (ČSSD): Zjednodušení podpory záchranných stanic pro handicapované živočichy
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Ty jsou začleněny do Národní sítě záchranných stanic, koordinované Českým svazem ochránců přírody, pokrývají svou působností celé území ČR a ročně jimi projde víc jak deset tisíc poraněných zvířat.

Pozměňující návrh Václava Zemka nepřináší žádné náklady navíc, pouze technicky přesouvá finanční prostředky v rámci kapitoly ministerstva životního prostředí. „Přesun do podkapitoly Program péče o krajinu umožní jednodušší čerpání prostředků. Dále je navíc umožněna i podpora stanic, jejichž zřizovatelem není nevládní nezisková organizace, týká se to například zoologických zahrad,“ vysvětlil Václav Zemek.

Přesun částky dvanácti milionů korun navrhuje přesunout z rozpočtového okruhu Činnosti v ochraně životního prostředí do Programu péče o krajinu ve výdajovém okruhu Zlepšování stavu přírody a krajiny, kde je na základě směrnice MŽP speciální podkapitola pro stanice. „Tento systém byl použit i v minulých letech a osvědčil se. Záchranné stanice z tohoto programu umějí čerpat a v minulosti s touto podporou jejich činnosti nebyl žádný problém,“ doplnil Václav Zemek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura: Babiš a Sobotka znovu spolu. To je ta slibovaná změna?

5:37 Okamura: Babiš a Sobotka znovu spolu. To je ta slibovaná změna?

Komentář na facebookovém profilu k vyslovení souhlasu poslaneckého klubu ANO s jednáním o koaliční v…