Ženíšek (TOP 09): Stále platí svoboda slova

05.05.2016 22:20 | Zprávy
autor: PV

Jako zastupitel za TOP 09 bych se rád vyjádřil a uvedl na pravou míru některé dezinformace týkající se vyhrocené situace kolem Slavností svobody v Plzni.

Ženíšek (TOP 09): Stále platí svoboda slova
Foto: top09.cz
Popisek: Ondřej Ženíšek

Dne 11.4. obdrželo všech 47 zastupitelů města Plzně email Františka Polívky z Klubu Třetí armády Plzeň. Jediné, co jsme před obdržením tohoto emailu věděli, bylo, že se letos nebude konat Convoy of Liberty, ale pouze Ride of Freedom. Na následném zastupitelstvu konaném dne 14.4. jsme proto vedení města položili několik dotazů. Volně formulováno: 1) Proč se letos nebude konat Convoy of Liberty? 2) Zda náměstek Baxa jednal s panem Polívkou a s ostatními kluby vojenské historie a co jim odpověděl? 3) Kdo za město konzultoval s organizátorem bitvy její scénář a zda je pravda, že se bude bitvy účastnit i vojenská technika Rudé armády?

Po odpovědích na naše otázky a v pokračující diskuzi jsme vyjádřili náš názor k několika bodům Slavností svobody: 1) Mrzí nás a nesouhlasíme s tím, že se letos nemá konat Convoy of Liberty a že vedení města nevyužilo nabídky spolupráce od šesti klubů zmíněných v emailu. 2) Nesouhlasíme s tím, aby součástí bitvy byl souboj tanku a letadla Rudé armády, protože ta se osvobozování Plzně nezúčastnila (o boji na demarkační linii ze strany vedení města nepadlo ani slovo). V podobném duchu jsme vydali i tiskovou zprávu. Následně se tohoto tématu chytila média a my jsme jim na jejich otázky stejným způsobem odpovídali.

Co se týká názoru na konání Convoy of Liberty nebo přítomnosti vojenské techniky Rudé armády se samozřejmě nemusím se všemi diskutujícími shodnout, ale doufám, že se alespoň shodneme na tom, že u nás naštěstí stále platí svoboda slova a že máme právo na ZMP pokládat jakékoliv otázky a zveřejňovat svůj názor, pokud tím neporušujeme zákon!?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…