Zimmermann (ODS): Zdravotnictví potřebuje změny, nejen víc peněz

22.09.2016 14:39 | Zprávy

Česká lékařská komora bude na dnešním mimořádném sjezdu řešit krizi zdravotnictví.

Zimmermann (ODS): Zdravotnictví potřebuje změny, nejen víc peněz
Foto: ODS
Popisek: ODS

Lékaři dlouhodobě upozorňují na problémy, které ministerstvo odmítá skutečně řešit a pouze přidává další a další veřejné peníze do bezedného systému. Mimořádný sjezd není běžnou událostí, jenom ukazuje, jak špatně současná vláda rezort spravuje.

Musíme hledat cesty, jak do zdravotnictví přivést více soukromých peněz, v jejichž zapojení je ČR na jednom z posledních míst v EU. Musíme zásadně podporovat domácí péčí zdravotní i sociální tak, aby lidé mohli co nejvíce času léčby strávit doma. Taková péče je podstatně levnější a zároveň komfortnější, než pobyt ve zdravotnickém zařízení a zároveň se tím pro lékaře uvolňují ruce pro péči o ty, kteří nemocnici skutečně potřebují. V neposlední řadě je nutné změnit zdravotní pojišťovny na efektivní nákupčí zdravotní péče a zároveň lépe chránit pojištěnce. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů