Zlevňování života v metropoli je hlavním tématem pražské ČSSD

20.08.2018 15:16

Česká strana sociálně demokratická dnes zahájila kampaň do podzimních komunálních voleb. Jejím nosným tématem je zlevňování života v Praze.

Zlevňování života v metropoli je hlavním tématem pražské ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Tiskové konference se zúčastnil předseda ČSSD Jan Hamáček, předseda pražské organizace Petr Pavlík, pražská radní pro školství Irena Ropková a lídr ČSSD na pražského primátora Jakub Landovský.

„Jsem rád, že se lídrem stal právě Jakub. Znám ho mnoho let i jako kamaráda a myslím si, že je nejlepším možným kandidátem na primátora. Věřím jemu i jeho nápadům,“ řekl Jan Hamáček.

Předseda pražské ČSSD Petr Pavlík přivítal, že se kandidátem na primátora stal rodilý Pražák. „Jakub není žádný králík z klobouku, kterého vytahujeme kvůli popularitě. Přestože je dlouholetým členem strany, je novou tváří, která ukazuje na obrovskou změnu, kterou strana za posledních několik měsíců prošla,“ uvedl Petr Pavlík.

Pražská radní pro školství Irena Ropková uvedla, že se za poslední čtyři roky podařilo zlepšit podmínky pro učitele a personál ve školách. „Podařilo se nám v letošním roce doručit na střední školy celkem 300 milionů korun na platy zaměstnanců. Stejná částka 300 milionů šla letos na základní a mateřské školy,“ uvedla Ropková.

Kromě dalšího zlepšování podmínek pro zaměstnance pražských škol se hodlá v příštím období věnovat i větší dostupnosti škol v přírodě či lyžařských výcviků pro školáky: „Rodinám budeme například každý rok přispívat 2500 Kč.“

Lídr ČSSD na primátora Jakub Landovský představil tři hlavní priority pro komunální volby. V dopravě se jedná například o MHD zdarma pro všechny Pražáky. „MHD zdarma pomůže Pražákům hned v několika oblastech. Zaprvé ušetří na jízdném. U čtyřčlenné rodiny se jedná o částku až 12 000 Kč ročně. Druhým důvodem je snaha dostat pražské řidiče z aut do veřejné dopravy a tím zlepšit jak dopravní situaci v centru, tak samozřejmě životní prostředí,“ uvedl Jakub Landovský.

Druhým velkým tématem je bydlení. „Budeme podporovat výstavbu městských bytů. Musíme obnovit městský bytový fond tak, abychom mohli ovlivňovat ceny nájmů v Praze. V současné době je přebytek pražského rozpočtu více než 7 miliard korun. Město ale není banka, aby peníze schraňovalo pro své majitele. Musí je naopak investovat pro své obyvatele. Nutná je i podpora družstevního bydlení. Pro Pražáky, kteří dávají přednost bydlení ve vlastním, chceme lepší podmínky pro získání výhodných nízkoúročných státních půjček. Tak, aby se jejich výše řídila cenovými mapami. Současný strop 1,2 milionu na byt je z hlediska Pražáků naprosto nevyhovující. Za to si koupíte pouze lepší garáž,“ řekl Jakub Landovský.

Třetím tématem je bezpečnost. „V našem pojetí se jedná o celou škálu bezpečnostních opatření. Aby byla zajištěna voda, jak předcházet black outu, či jak chránit seniory před stále novými triky šmejdů,“ dodal Jakub Landovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Leoš Prokeš: Jednoznačně bych děti poslal do škol jako ty poslední

5:29 Leoš Prokeš: Jednoznačně bych děti poslal do škol jako ty poslední

Plaga uvedl, že děti musí dodržovat mezi žáky odstupy. Řekl také, že se školy otevřou najednou, ne p…