Změna pro Jablonec: Jablonec jako české Las Vegas

23.02.2016 21:50 | Zprávy
autor: PV

Nejméně 12 kasin bude v Jablonci nad Nisou, pokud na čtvrtečním jednání zastupitelé schválí návrh předložený primátorem Beitlem. Materiál se bude projednávat od 10:30.

Změna pro Jablonec: Jablonec jako české Las Vegas
Foto: Změna pro Jablonec
Popisek: Změna pro Jablonec

V červnu 2015 zastupitelstvo prolomilo zákaz heren a kasin platný od ledna, na který se čekalo dlouhé tři roky, povolilo tři kasina a vznik neomezeného množství dalších. Poté město obdrželo 14 žádostí o kasina, což vzbudilo mezi zastupiteli velké pozdvižení. Následoval složitý proces přípravy kritérií pro posuzování žádostí o kasina, aby jich mohlo vzniknout co nejméně.

Změně pro Jablonec se podařilo do povinností provozovatelů kasin zařadit provoz živé hry. Současně žadatelé musí podepsat smlouvu o spolupráci a složit milionovou kauci, jejíž půlka bude po splnění podmínek vrácena. Zbytek je určen na hrazení případných sankcí sjednaných ve smlouvě. V posledních měsících byly žádosti posuzovány odbornou skupinou složenou ze zástupců koalice, která navrhla povolení nových 9 kasin ke stávajícím třem.

„Dění kolem heren a kasin v Jablonci je klasickou ukázkou moci hazardní lobby. Dlouhodobě upozorňuji, že hazardní odvětví je velmi mocné a lukrativní, takže bylo jasné, že kasin vznikne mnohem více než avizované tři. I mě samotného ale překvapilo, že jich bude 12. Navíc další mohou vzniknout v příštích letech,“ komentuje vývoj regulace hazardu v Jablonci nad Nisou zastupitel Jakub Macek a dodává: „Domnívám se, že od prosince 2014 a pravděpodobně už dávno předtím existoval jasný záměr, nulovou toleranci hazardu ukončit a umožnit vznik pseudokasin. Bylo jen otázkou času, politického vyjednávání a silného lobbingu, kdy se zájmy konkrétních lidí podaří prosadit.“

Staré* a nově navrhované adresy kasin v Jablonci nad Nisou

1.

Pražská*

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rédová (Stačilo!): Život má hodnotu, jen když se to politicky hodí?

4:31 Rédová (Stačilo!): Život má hodnotu, jen když se to politicky hodí?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na rozdíl v přístupu k informacím o konfliktu Ruska a U…