Změna pro Liberec: Korytář uspěl, město získá pozemky pod autobusovým nádražím

15.06.2018 9:09

Katastr nemovitostí provedl přepis pozemků pod autobusovým nádražím na město Liberec. Jejich výkup schválilo v únoru tohoto roku zastupitelstvo výraznou většinou 27 hlasů. Jedná se celkem o 10.283 m2, za které město zaplatí celkem 20,5 mil. Kč ve čtyřech splátkách.

Změna pro Liberec: Korytář uspěl, město získá pozemky pod autobusovým nádražím
Foto: zmena.cz
Popisek: Politické hnutí Změna
reklama

Cena byla určena jako průměr dvou znaleckých posudků. Jedná se o strategický majetek, který umožní nejen vybudování nového terminálu, ale následně také zmenšení současného autobusového nádraží, tak aby zde mohl  vzniknout nový park. Tím by se také vyřešil možný problém se zatížením tunelu, který prochází pod částí autobusového nádraží.

Primátor Batthyány letos na jaře obvinil náměstka Korytáře, že smlouvu na koupi pozemků v době , kdy byl sám na dovolené, podepsal neoprávněně a podal na něj trestní oznámení a také blíže neurčenou žalobu. Z postupu katastrálního úřadu však vyplývá, že pravdu měl zřejmě Korytář, když tvrdil, že postupoval v souladu se zákony i zájmy města. Ani soud nevyhověl návrhu na předběžné opatření, které by převod zablokovalo, jak chtěl Batthyány.

Jan Korytář k tomu říká: „Trestní oznámení pana Batthyányho bylo už asi patnácté, které na mě někdo podal a evidentně dopadne jako ta ostatní, tedy jen jako mediální výkřik. Jsem rád, že katastr převod zapsal. Bohužel, všechny tyto obstrukce a naschvály nás zdržují od práce na potřebných projektech a dotacích a komplikují přípravu jednoho z klíčových projektů města, výstavby nového terminálu právě u nádraží ČSAD.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Nabízí se jednoduché řešení - razítko bez náhrady škrtnout

17:31 Kupka (ODS): Nabízí se jednoduché řešení - razítko bez náhrady škrtnout

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2020 k o urychlení výstavby dopravní, vodní a ene…