Změna pro Liberec: Proč neslavíme 17. listopad na liberecké radnici?

15.11.2019 15:13 | Zprávy
autor: PV

Náměstek Ivan Langr (Starostové pro Liberec) připravil v rámci oslav výročí 17. listopadu speciální divadelní jednání zastupitelstva. Na něm by měla být okázale odhlasována deklarace k tomuto výročí. Proč se ho nemáme chuť účastnit?

Změna pro Liberec: Proč neslavíme 17. listopad na liberecké radnici?
Foto: zmena.cz
Popisek: Změna pro Liberec - logo

Jan Korytář: Pamatuji si dobře na dobu před rokem 89, na Listopad i roky následující. Jsem už příliš starý, abych šel poslouchat prázdné fráze Ivana Langra, hejtmana nebo kohokoliv z dnešních mocných a u chlebíčků pak marnil čas. Nedává mi smysl poslouchat prázdná slova od lidí, kterých si nevážím. Nevěřil jsem tehdejším komunistům a nevěřím to ani těm současným. Ke svobodě stačí „málo“ – přestat se bát a kalkulovat, zda se vyplatí být s mocnými zadobře, a proto je lepší držet ústa a krok. Dnes, stejně jako před třiceti či více lety.

Josef Šedlbauer: V listopadu 89 jsem toužil po svobodě a na tom se nic nezměnilo. Postavit se za svobodu dnes znamená prosazovat spravedlnost, soucit, férovou veřejnou správu a hlavně odpovědnost za prostředí, ve kterém mají mít šanci na slušný život i naše děti. Nic takového v radniční deklaraci nevidím, proč bych tam tedy chodil.

Pavla Haidlová: Věřila jsem v to, že nastoupí demokracie se všemi svými principy, ale v některých případech jen někdejší funkcionáře nahradili vlivní podnikatelé. Nicméně odvahy lidí, kteří vystoupili z průměrnosti a v dobré víře bojovali za svobodu a demokracii v této zemi, si velmi vážím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…