Změnu pro Liberec povede do voleb i potřetí Korytář

13.12.2017 13:03

Ve volbách lídra Změny pro Liberec do příštích komunálních voleb uspěl dosavadní šéf Změny Jan Korytář. V interním hlasování získal 18 hlasů, 6 bylo proti a 1 lístek byl neplatný. Korytář povede Změnu pro Liberec již potřetí, dvakrát předtím Změna pro Liberec volby v Liberci vyhrála.

Změnu pro Liberec povede do voleb i potřetí Korytář
Foto: zmena.cz
Popisek: Změna pro Liberec - logo

Korytář ohlásil již před časem zásadní změnu stylu politiky, která souvisí s tím, že Změna již není v opozici, ale je součástí vedení města. Zdůrazňuje mnohem více nutnost soustředit se na prosazování konkrétních bodů programu, s čímž souvisí i schopnost naučit se uzavírat politické kompromisy a dohody s ostatními stranami.

„Jsem rád, že můžeme ukončit období dlouhých vnitřních diskusí o stylu naší politiky a budeme se nyní moci plně soustředit na to, abychom dokázali v posledním roce dokončit co nejvíce konkrétních projektů, které zlepší život ve městě. Změna se jako všechno vyvíjí, a i když nás některé osobnosti nyní možná opustí, je to na druhou stranu příležitost pro získání dalších. Kandidátku začínáme sestavovat právě teď, budeme na to mít několik měsíců a já věřím, že to bude opět nejlepší kandidátka ve městě, s důvěryhodnými osobnostmi, kterým budou moci dát voliči svůj hlas.“ Říká Jan Korytář.

Karolína Hrbková: “Jan Korytář není lídr bez chyb, je to pro mnohé kontroverzní osobnost, ale co mu nelze upřít, je tah na branku a schopnost tvrdě pracovat, aby dosáhl cílů, které má Změna v programu. Má mnoho nepřátel, ale také hodně výsledků. Věřím, že to druhé u voličů rozhodne.”

Josef Šedlbauer: „Po osmi letech v opozici a třech ve vedení města vidím Změnu pro Liberec stále jako nejlepší alternativu pro voliče. Jsme nabídka pro všechny, kteří umí ocenit, že jdeme vytrvale krok za krokem za naší vizí, a kteří chápou, že nelze vyhrát každou bitvu.“

Změna pro Liberec vyhrála volby poprvé v roce 2010, kdy získala 20,63%. V komunálních volbách 2014 pak ještě o 5% více, přes čtvrtinu hlasů (25,46%). V roce 2018 je cílem Změny volby potřetí vyhrát a obsadit pozici primátora. Tu musela Změna v rámci povolebních vyjednávání přenechat v roce 2014 tehdy neznámému Batthyánymu, zvolenému za ANO, Korytář se stal statutárním náměstkem odpovědným za ekonomiku, strategický rozvoj a dotace. A právě jeho schopnost získávat pro město nové peníze na jeho rozvoj bude jedna z věcí, kterou chce Změna v kampani zdůrazňovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: V dopravní pomoci Ukrajině jsme připraveni pokračovat i nadále

6:03 Ministr Kupka: V dopravní pomoci Ukrajině jsme připraveni pokračovat i nadále

Rozvoj dopravního propojení mezi Ukrajinou a Evropskou unií a obnova válkou zničené infrastruktury. …