Zwyrtek (NEZ): Co vlastně Gazdík vyslal za signál? A komu?

10.01.2016 9:20

Vyjádření reprezentanta Starostů, že je nalomen, pokud jde o EET, je jasným signálem otevřenosti k politickému obchodu. Jde o to s kým.

Zwyrtek (NEZ): Co vlastně Gazdík vyslal za signál? A komu?
Foto: František Zwyrtek
Popisek: František Zwyrtek

Politik má vždy dvě možnosti. Buď hájit zájmy svých voličů, nebo své. Petr Gazdík je teď v poločase. Ve vztahu k EET má jistě jasno, totiž že je to špatný krok, zasahující nejméně zkorumpovanou vrstvu, a postihující nejmenší podnikatele. Zatímco ti nepoctiví se budou pořád smát. Takto alespoň hovořil Gazdík doposud.

Ale teď jde přece o něco jiného. Pokud bude ANO v příští vládě, bylo by dobré to s nimi mít dobré (jako dříve s TOP). Tedy podpořit vlajkovou loď - pokladničky, je příslibem budoucích vládních křesel. Jenže má to háček.

Pokud se nyní Starostové k EET přihlásí, mohou si velmi naštvat své voliče - obecní živnostníky a střední třídu malých obcí a měst. Takže se může stát, že sice to budou mít u ANO dobré, ale bude jim to houby platné, protože je voliči za tuto názorovou zradu prostě nezvolí.

Petr Gazdík tedy vyslal signál, aby se dozvěděl, jak vlastně má politicky kalkulovat. Pochválí ho Babiš v přímém přenosu? Možná ano, ale nebude to polibek smrti? Takové sdělení čeká Gazdík od svých voličů. A chce si vyhodnotit, co pro něho a Starosty bude nakonec lepší. Proto si nechává manévrovací prostor.

Nechtěně však tak vyslal vzkaz horší - neumím si vytvořit vlastní názor. Kalkuluji a čekám, co přijde zvenčí. Chci, aby to za mne rozhodli jiní. Tedy udělal to, co si starostové malých obcí nemohou dovolit nikdy. Váhat a kalkulovat. Takže tito starostové jsou nyní právem znepokojeni. Co to dělá, ten náš reprezentant? Jak to, že jde na půli cesty k Babišovi? A proč dává najevo, že "ještě není definitivně rozhodnut", slovy Kemra o výuce latiny ve slavném filmi Marečku podejte mi pero? Aby mohl opět ustoupit? Nebo o co tady vlastně jde? O námluvy s dalším subjektem, když TOP 09 jsme opustili? Přebíháme? To snad ne, zní unisono. nebop je to odpustek za dřívější spojenectví s Kalouskem? To by bylo ještě hloupější. Takže Petr Gazdík vyvolal rozladění. Nikdo neví, proč to dělá. 

Politik si však nemůže dovolit luxus nebýt rozhodnut. To by měli voliči Petru Gazdíkovi říct. I kdyby to mělo znamenat, že nedostane pozvání do příští vlády - pokud vůbec svými výsledky toho pozvání bude hoden, což je bez dřívějšího nosiče TOP 09 méně než pravděpodobné. A přeběhnout od jedné partaje k druhé podle momentálního profitu? To se také neodpouští. Takže prohlášení Petra Gazdíka k EET byla velká chyba. Ale možná je dobře, že ji udělal. Zejména před krajskými volbami. Je dobré vědět, jak si kdo názorově pevně stojí.

A Petr Gazdík dal signál, že Starostové neví, kde stojí. Škoda a velké zklamání pro mnohé v čele obcí a měst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolářík (Piráti): Tato novela určitě není dokonalá a bude potřeba ji opravit

20:31 Kolářík (Piráti): Tato novela určitě není dokonalá a bude potřeba ji opravit

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon