Zwyrtek (NEZ): Jak dlouho bude ještě Charita zneužívat děti?

9. 1. 2016 21:46

Tento rok mi to došlo. Když jsem se zamyslel, proč bych měl hodit nějakou minci do pokladniček Charity, našel jsem jediný důvod - dětské oči. Nechtěl bych je zklamat. A o to se hraje. Neznám větší nemorálnost.

Zwyrtek (NEZ): Jak dlouho bude ještě Charita zneužívat děti?
Foto: František Zwyrtek
Popisek: František Zwyrtek

Je to vlastně nebetyčná nestoudnost ta kříkrálová sbírka. Její výtěžek letos navíc zamíří z velké části na uprchlíky - a proto nechci přispívat. Děti však obchází naše domácnosti, nastavují svá kukadla a s nimi pokladničky, a my dospělí je nechceme zklamat. Ale jak je možné, že to strpíme? Charita zneužívá děti k našemu citovému vxydírání, a podle mého názoru je to v rozporu se vším - s morálkou, zákonem, i slušností. Nelze posílat děti sbírat peníze, ať je to za jakýmkoli účelem.

Proč to Charita dělá? Bojí se jít sami dospělí? Bojí se vysvětlovat,. proč namísto českých postižených, starých a nemohoucích, bude podporovat utečence, o jejichž původu a cílech je minimálně sporu? Děti nemají být zneužívány pro práci, ale rovněž tak nemají být zneužívány pro podobné vydírání lidí - chtějí-li přispět, mají spoustu jiných možností. Nutit je k tomu tím, že jim před dveře strším děti a zazvoním, je nízké.

Až mne mrzí, že mi to nedošlo dřív.

Letos jsem se prostě rozhodl nepřispět, protože jsem slyšel, kam mé peníze mají jít. To je raději hodím do klobouku bezdomovci, protože tam budou prospěšnější. Ale pak mi došlo - a co když tam budou ty děti? Mohu je zklamat?

V tu chvíli mi došlo, jakou nemorálnost vlastně Charita dělá. A že by se tím možná měl někdo zabývat - protože kdo dává právo komukoli vysílat děti žádat peníze? Ať chodí dospělí. Těm budu moci vysvětlit, proč prostě nic nedám. Jedním z důvodů je fakt, že v zemi, kde není na pomoc Klokánkům, důchodcům se přidá 40,- Kč, a na léčbu českých nemocných dětí se musí pořádat sbírky, a přesto se desítky milionů vyčlení na hordy lidí, kteří protiprávně překračují naše evropské hranice, si nezaslouží náš příspěvek žádná z neziskovek, tedy ani žádná Charita.

Tedy i když přijdou děti, nedám. A proč to tak je, ať jejich křehkým duším vysvětlí ti, co je k těm dveřím nestoudně posílají, a obchodují tak s jejich dětstvím.  Je to skutečně hanebné. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opavané vytvořili Pocitovou mapu horka

10:48 Opavané vytvořili Pocitovou mapu horka

Město Opava připravuje ve spolupráci se společností Ekotoxa tzv. Adaptační strategii, která má pomoc…