Zwyrtek (Nezávislí): Strach evropských elit z cesty do bezvýznamnosti

26.06.2016 15:25

Víte, co zajímá evropské představitele po Brexitu? Jejich koryta, jejich platy, zkrátka hojný život na náš účet. A co je nezajímá? Evropani! EU je tou, která nás dnes rozděluje.

Zwyrtek (Nezávislí): Strach evropských elit z cesty do bezvýznamnosti
Foto: František Zwyrtek
Popisek: František Zwyrtek

Člověk by se ustrnul, jak po Brexitu všichni pláčou na výsledkem. A diví se. A hořekují, jaké škody vystoupení Británie způsobí. Děsí lidi téměř třetí světovou válkou, Putinem, zkrachováním trhů... Přitom nic z toho nehrozí - to strašení má jeden jediný důvod - aby Brexit nenásledovaly další země.

To by totiž pro evropské elity přineslo dopad vpravdě katastrofální. Přišly by o funkce, královské kanceláře, asistenty, pocit důležitosti evropských poslanců a dalších funkcionářů, kteří nám diktují náš život. Tedy toto je největší pohroma, které se bojí. Ničeho jiného.

Aby jí zabránili, straší něčím jiným. Že to strašení nefunguje, a lidé mají vlastní mozek, ukázala právě Británie. Přes jakoukoli kampaň proti Brexitu, dokonce přes tak ohavný čin, jakým byla vražda.

Namísto, aby se evropské elity ptaly, proč se EU odcizila Evropanům, a stala se úřednickým molochem, který neumí ochránit bezpečnost, a kde některé státy si mohou dělat co chtějí na úkor ostatních - Řecko, Německo, a kde dotační kontroly otravují a ničí životy těm, co ty dotace obdrželi, a kde se upravují evropskými normami stupidity a nesmysly, namísto aby se řešily vážné věci, straší a vyhrožují, aktuálně začaly Británii, a těm státům, které zůstaly, říkají - ať vás to ani nenapadne!

Nebo na to doplatíte

Ale ptáme se - jak? Byli jsme před EU, budeme i po ní. Spolupracovat můžeme na bázi smluv, rovnoprávnosti, korektnosti a férovosti. Nebo si myslíte, že bez těch tisíců vyhlášek opravdu nebudeme dýchat? Naopak, budeme dýchat radostněji.

EU prostě selhala. Je nutné to přiznat. Ztratila důvěru těch, pro které vznikla. Dává přednost formě před obsahem, gestům před skutečnými řešeními problémů. Odcizila se občanům evrospkých zemí, a stala se světem sám pro sebe.

Kdyby se kolem bruselských úřadů udělala zeď, politikové by si možná několik let ani nevšimli, že nevidí ven. Nepotřebují nás, potřebují ty své úřady a ta svá křesla.

Kdyby tomu tak nebylo, nebyla by imigrantská krize, nebylo by Řecko, a Německo by si nikdy nedovolilo to, co si dovolilo. My nepotřebujeme EU, abychom spolupracovali a drželi spolu. Naopak - evropští politikové jsou dnes těmi, kdo nás rozdělují. A dělají to záměrně, aby to vypadalo, že se bez nich neobejdeme.

Dokažme jim, že se obejdeme.

Jsem pro Czexit. Jsem pro okamžité zabezpečení evropských hranic všemi státy Evropy. A začít znovu a jinak. U jednacích stolů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TOP 09 v Českých Budějovicích vyjadřuje podporu státním zástupcům

22:01 TOP 09 v Českých Budějovicích vyjadřuje podporu státním zástupcům

Prohlášení MO TOP 09 k návrhu obžalovat Andreje Babiše a k následným politickým krokům premiéra a pr…