Diletant a říťolezec, ocejchoval Paroubek nového šéfa Strakovky

27.07.2013 18:31

Jiřího Paroubka, šéfa NS-LEV 21, zlobí výběr nového šéfa Úřadu vlády. Podle něj má jedinou kvalifikaci, a to řiťolezectví. Ostré prohlášení zveřejnil server Prvnízprávy.cz.

Diletant a říťolezec, ocejchoval Paroubek nového šéfa Strakovky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Ve svých prohlášeních jde Jiří Paroubek ještě dál. „Jmenováním diletanta do čela Úřadu vlády ČR postavil Miloš Zeman nový pomník klientelismu,“ říká. Do čela Úřadu vlády byl totiž po rozhodnutí vlády jmenován Radek Augustin. Ten je místopředseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Paroubek za jeho jmenováním vidí vliv prezidenta. "Jmenováním jakéhosi zcela bezvýznamného leníka Miloše Zemana vyložili jeho spolustraníci karty na stůl. Je to naprostá degradace pozice šéfa Úřadu vlády ČR, pokud ji má zastávat člověk, za kterým nejsou vidět žádné výsledky z minulosti. A jediná jeho kvalifikace? Řiťolezectví ve vztahu k vůdci 'hnutí'," řekl Paroubek.

Šéf národních socialistů situaci hodnotí jako pokračování snižování laťky při výběru vysokých úředníků. Už pravicová koalice znamenala podle Paroubka pro systém státní správy obrovský pokles nároků na vysoké funkce. "Hlavní kvalifikací byla náklonnost ke klientelismu a střetům zájmů ve velkém. Zemanovci dovádějí tento pokles do hrůzných konců. Za to vše nese plnou morální odpovědnost Miloš Zeman," prohlásil Paroubek.

Prvnízprávy.cz uvádějí, že Augustin plánuje, že po dobu výkonu funkce vedoucího Úřadu vlády přeruší působení v pozici místopředsedy SPOZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze

19:41 Sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze

Poslanecká sněmovna zřejmě bude moci jednat opět ve stavu legislativní nouze. Vyhlásil jej dnes před…