ODS začíná couvat z voleb. Zaklíná se fotovoltaikou a "občanem"

13.08.2013 9:16 | Zprávy
autor: adr

Poslanci TOP 09, sociální demokracie i komunistů počítají s předčasnými volbami už letos v říjnu. Podle šéfů poslaneckých klubů těchto stran není důvod, aby se sněmovna za týden nerozpustila. ODS se ale začala bránit, podle Miroslavy Němcové se nestihnou projednat důležité zákony a normy spadnou pod stůl, poslanec Boris Šťastný se zase bojí o osud pravice.

ODS začíná couvat z voleb. Zaklíná se fotovoltaikou a "občanem"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová, předsedkyně poslanecké sněmovny

"Myslím, že už není možné ten termín odkládat. Máme zajištěno všech 54 poslanců a nevidím důvod, proč to prodlužovat," řekl Lidovým novinám předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc.

Stejný názor má i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík, který nevidí na rozdíl od ODS problém ani v legislativním procesu. "Určitě bychom rádi stihli termín 18. a 19. října. Pokud se sněmovna rozpustí, je na Senátu a hlavně prezidentovi, jestli důležité zákony podepíše ještě před rozpuštěním," řekl LN.

ODS začíná couvat

Právě zásadními zákony, kam patří normy k občanskému zákoníku nebo podporované zdroje energie, se ale teď zaklíná ODS. A tak ačkoliv Výkonná rada ODS odhlasovala usnesení, že předčasné volby jsou nejlepším řešením současné situace, její představitelé se začínají ošívat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ať méně jezdí.“ Rada z Bruselu při drahé naftě vás zvedne ze židle

19:24 „Ať méně jezdí.“ Rada z Bruselu při drahé naftě vás zvedne ze židle

Evropská komise vyzvala členské státy k poměrně netradičnímu řešení krizové situace s cenami pohonný…