Poslanec Huml se posmívá: Nečas se schovává pod sukně svých žen

15.06.2013 10:45

Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Tímto slavným heslem doktora Plzáka, jenž ho aplikoval na nevěru, se podle poslance Stanislava Humla řídí premiér Petr Nečas. Ten hledá východisko z milostného trojúhelníku, jehož další vrcholy tvoří jeho choť Radka Nečasová a jeho úřednice Jana Nagyová. Ta se podle všeho stala i velitelkou tajné služby, poznamenává poslanec a dodává, že si policie může přijít i pro samotného premiéra nebo jeho ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).

Poslanec Huml se posmívá: Nečas se schovává pod sukně svých žen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

„Nagyová ve funkci velitelky tajné služby je problém, byť mírně komický. Prodej mandátu poslanců a jejich vyplacení je z větší části problém premiérův než jeho velitelky. Slib dal premiér, píšou vyšetřovatelé. Jen dojednání bylo na Nagyové a zřejmě se podílel také Kalousek jako správce státních firem či Stanjura. Pokud se soud ztotožní s tvrzením žaloby, že šlo o úplatek, musíme na stůl dříve či později dostat žádost o vydání poslance Nečase i Kalouska,“ upozorňuje Huml.

A pokud jde o knížete

Následně se uchyluje k Ústavě ČR, ve které se praví, že se poslanec rozhoduje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A v zájmu všeho lidu. O „trafikách“ se tam nic nepíše a proto má podle Humla Nečas problém. Ve svém projevu sice zdůraznil, že v politických dohodách nejde o prodej mandátu za peníze, což by on sám nikdy nepřipustil, jenže zákon se v popisu korupce neomezuje jen na finanční odměny. Odměny jiného než finančního druhu pak zřejmě zařizovala velitelka v sukních, soudí Huml.

Zákonodárce si v této souvislosti všímá také počínání předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a poukazuje na to, že to byl právě ministr zahraničí, který v souvislosti s rebely mluvil o politické prostituci. Ale dnes se snaží držet vládu při životě. Podle Humla mu zřejmě zachutnala moc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra

7:51 Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra

ANKETA Může být Evropa do roku 2050 uhlíkově neutrální, jak hodlá prosazovat nová šéfky Evropské kom…