Tak co ta svobodná Libye a fašisté na Ukrajině, dostal dotaz Karel Schwarzenberg. A přečetli mu jeho starý výrok

02.07.2015 18:38 | Zprávy

Z PROFILŮ Předseda TOP 09 dnes odpovídal na svém profilu na ParlamentníchListech.cz čtenářům na jejich dotazy. Zkušený politik řešil především otázky týkající se uprchlíků a krize na Ukrajině.

Tak co ta svobodná Libye a fašisté na Ukrajině, dostal dotaz Karel Schwarzenberg. A přečetli mu jeho starý výrok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

U mnoha dotazů, jak už bylo uvedeno výše, odpovídal Schwarzenberg na otázky spojené s uprchlíky, kteří v současné době hýbou politickým děním napříč všemi stranami. Podle bývalého ministra zahraničí jsou tak Češi víceméně stejně xenofobní jako jejich sousedé. „Je pravda, že jiné evropské státy přijímají mnohem větší počet uprchlíků,“ vzkázal šlechtic jednomu ze čtenářů s tím, aby si na celou věc, pro snadnou dostupnost informací, udělal obrázek sám.

I další otázky se zabývaly otázkou imigrantů. „Proč na pomoc uprchlíkům nevyšleme polní nemocnici do Jordánska, jak navrhuje prezident,“ ptal se další čtenář, kterému ale Schwarzenberg neodpověděl, protože coby člen opozice nemá údajně k dispozici materiály. Podobná slova volil neúspěšný prezidentský kandidát i u otázky, kolik uprchlíků je podle něj Česko schopné přijmout. „Nemám dost podkladů, abych vám mohl dát čísla, ale zajisté se daří stejně velikým zemím, jako je naše, přijmout několik tisíc uprchlíků,“ napsal s tím, že když už tady budou, tak bychom jim měli dát příležitost pracovat, protože v leckterém průmyslu prý docházejí dělníci.

Jednomu ze čtenářů, který se ptal, proč následky řady válek, které rozpoutaly především USA, schytává v současné době Evropa, odpověděl, že nemůžeme tvrdit, že za nic nemůžeme. „Evropané napáchali ve vztahu k národům střední Afriky dost,“ myslí si, a proto si tedy Evropa musí problém vyřešit sama. „Tak jak jsme získali miliardy od Evropské unie, tak budeme teď společně nést i břímě, to je jasné,“ připomněl.

Podle Schwarzenberga dále největší chybou nebylo svržení diktátorů, ale to, že se nepřemýšlelo, co bude po tom. „Byli velice krutí, takže svrhnout je bylo správné,“ napsal čtenáři, který se ptal, zdali to nebyla chyba, když ve svých zemích udrželi alespoň trochu pořádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jzd

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Zbraně

Zaujal mě váš komentář ke zbraním. Máte naprostou pravdu, že kdo chce jakoukoliv zbraň použít třeba k zabíjení, že si ji nějak opatří - většinou nezákonně. Ale co mě zajímá je váš pohled na to, aby lidé mohli použít legální zbraň pro svou ochranu nebo ochranu majetku? Protože co vím, tak je většina ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

Sociální demokraté představili svůj podrobný volební program, který by rádi po podzimních volbách do…