Tihle jdou s Okamurou. Profil strany, která chce obnovit Moravskoslezskou zemi

01.09.2013 9:25 | Zprávy
autor: mp

V poslední srpnový den oznámilo politické uskupení Moravané, že v předčasných volbách spojí síly s hnutím senátora Tomia Okamury Úsvit přímé demokracie. Informovala o tom ČTK. Co ale hodlají Moravané prosazovat v nejvyšších patrech politiky? Hlásají především konec pošlapávání práv Moravanů a zrušení krajů.

Tihle jdou s Okamurou. Profil strany, která chce obnovit Moravskoslezskou zemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura

„Moravané budou prosazovat obnovení samosprávné Moravskoslezské země, kterou protiprávně zrušili komunisté v roce 1949. Dále budeme prosazovat zrušení drahých a nefunkčních krajů, které nerespektují hranice historických zemí ČR. Rovněž je nepřijatelný stav, kdy více než 600.000 Moravanů v ČR hlásících se k moravské národnosti není ani národnostní většinou ani menšinou, a tudíž jsou neustále pošlapávána jejich práva,“ hřímají Moravané na svých webových stránkách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ať méně jezdí.“ Rada z Bruselu při drahé naftě vás zvedne ze židle

19:24 „Ať méně jezdí.“ Rada z Bruselu při drahé naftě vás zvedne ze židle

Evropská komise vyzvala členské státy k poměrně netradičnímu řešení krizové situace s cenami pohonný…